Neumann Home Studio Academy: Podstawy nagrywania dźwięku cz.4

191

Źródła dźwięku, zasilanie phantom, odpowiednie kable, poziom sygnału wejściowego i wiele innych ważnych elementów… Z takimi ważnymi elementami zetkniecie się przystępując do swojego pierwsze nagrania/rejestracji utworu muzycznego. Z pomocą przychodz czwarty już odcinek z cyklu Neumann Home Studio Academy!

Wszystkie poprzednie odcinki możecie obejrzeć w naszych dedykowanych publikacjach dostępnych pod linkiem: https://uptone.pl/neumann-home-studio-academy.

Przypomnijmy… Pierwszy odcinek dotyczył wyboru komputera i interfejsu audio, w drugim znajdziemy porady dotyczące mikrofonów, monitorów studyjnych oraz generalnie odsłuchu (monitoringu). Trzeci film dotyczy konfiguracji sprzętu, korzystania z interfejsu audio i oprogramowania.

Gospodarzem serii jest niezmiennie wyśmienity Geert Verdickt, który w bardzo przystępny sposób przedstawia najważniejsze kwestie związane z nagrywaniem i rejestracją dźwięku. Dzisiejszy, czwarty już materiał z nowej serii to realizacja pierwszego nagrania z wykorzystaniem gitary akustycznej, elektrycznego basu, a także wokalu. Jak sobie z nim poradził, na co zwrócił szczególną uwagę? Zapraszamy do poniższego video:

Więcej o marce Neumann:
Producent: https://www.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl