Nadchodzi Reason 12! Co nowego?

0

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej wersji jednego z najpopularniejszych programów DAW, lubianych szczególnie przez twórców muzyki elektronicznej, czyli Reason. Co przyniesie dwunasta odsłona tej popularnej platformy audio?

Datę premiery ustalono na 1 września 2021, ale już teraz znamy kilka atrakcji, na jakie będą mogli liczyć użytkownicy Reason 12. Największy nacisk położono na ulepszenie centralnego punktu interfejsu użytkownika czyli Reason Rack.

Przede wszystkim, dzięki większej rozdzielczości i skalowaniu grafiki, Reason Rack ma wyglądać wyraźniej nawet na większych monitorach, a także płynnie dostosowywać się do dowolnej wielkości okien – ma to dotyczyć także modułów rozszerzeniowych innych firm.

Następnie ulepszona wersja Combinatora umożliwi łączenie instrumentów i efektów w dowolny sposób, oferując większą liczby wejść i elementów sterujących CV, a także łatwiejszy sposób programowania. Ucieszy to zarówno twórców muzyki, jak i wszelkiego rodzaju efektów dźwiękowych.

Kolejną nowością ma być kreatywny sampler, pozwalający na zaawansowaną manipulację dźwiękiem w celu łatwego uzyskania swoich własnych, oryginalnych brzmień. Z kolei przeszukiwanie bibliotekę materiałów audio ma być teraz jeszcze łatwiejsze dzięki ulepszonym funkcjom przeglądarki.

Jeśli korzystasz z tych samych dźwięków i sampli co inni twórcy muzyki, bez możliwości stworzenia własnych brzmień, szybko stracisz to, co czyni Twoją muzykę wyjątkową. Dzięki nowej i ulepszonej wtyczce Reason Rack upewniamy się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby zabrzmieć jak nikt inny – i że nikt inny nie zabrzmi tak jak Ty!

– mówi Mattias Häggström Gerdt, Product Manager w Reason Studios

Więcej szczegółów:
https://www.reasonstudios.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj