Monitory studyjne EVE Audio SC3010 w studiu Savotta

0
Savotta-Studios_EVE-Audio-SC3010

Savotta Studios to studio muzyczne zlokalizowane w Finlandii, które zostało zaprojektowane i zbudowane w 2012 roku przez Janne Riionheimon i Riionheimon Akustiikka Oy. Na jego wyposażeniu znajdują się profesjonalne monitory studyjne EVE Audio SC3010 uzupełnione o subwoofer TS110.

W języku fińskim słowo „Savotta” ma podwójne znaczenie: z jednej strony pochodzi od fińskiego słowa „miejsce wyrębu”, ale jest też takie fińskie powiedzenie, że kiedy coś wymaga czasu i wysiłku, aby osiągnąć cel, to jest to właśnie „savotta”. Tak więc nazwa idealnie pasuje do tego miejsca.

Savotta-Studios_EVE-Audio-SC3010

Studio zostało zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania dotyczące miksowania, nagrywania i masteringu. Pomieszczenie jest odizolowane od hałasów zewnętrznych, a adaptacja akustyczna została zrealizowana za pomocą specjalnych struktur ściennych i dyfuzorów/pułapek basowych. Sprzęt używany w studiu ewoluował przez lata, ale w 2018 roku została do niego na stałe dołączona para monitorów EVE Audio SC3010. W przeszłości używano więcej outboardu, ale obecnie przyjęta koncepcja miksowania i masteringu „in-the-box” jest najbardziej preferowana. Później do systemu dodano również subwoofer TS110, aby umożliwić lepszą kontrolę niskich tonów.

Stanowisko pracy jest ergonomicznie zaprojektowane, a meble studyjne zostały wybrane tak, aby dźwięk mógł rozchodzić się bez przeszkód i odbić.

Savotta-Studios_Tuukka-Heikkinen

Inżynier studia, producent i perkusista Tuukka Heikkinen aka 2ka mówi:

„Fakt, że kolumny EVE Audio są używane przez profesjonalnych producentów i studia wzbudził moje zainteresowanie. Dotarłem do dystrybutora Music Gear Import Finland, aby sprawdzić interesujące mnie produkty. MGIF było bardzo pomocne i po testach było jasne, że chcę pełnozakresowy system monitorowy z głównymi monitorami i subwooferem. Z EVE Audio SC3010 możliwe jest miksowanie i mastering przy użyciu tego samego setupu. Ponadto, podczas produkcji utworów słyszę, jak naprawdę wygląda źródło dźwięku i mogę podejmować natychmiastowe decyzje dotyczące miksowania już na samym początku.”

„Dla mnie jest to najlepsze doświadczenie odsłuchowe. Precyzja jest tym, czego potrzebuję do podejmowania szybkich decyzji dotyczących miksowania i masteringu.”

„Stereofonia jest precyzyjna, a transjenty reprodukują się wyraźnie. Nie muszę słuchać zbyt głośno i mogę zaufać temu, co słyszę. Dzięki temu mogę pracować dłużej, a głośnik wysokotonowy RS6 nie męczy moich uszu. I wiem, jak miks/master przekłada się na inne systemy”.

„Mam też najmniejsze możliwe zniekształcenia dzięki headroomowi wzmacniaczy SC3010 i najwyższej jakości konwerterom DA. Dzięki temu słyszę każdy niuans i barwę dźwięku.”

Więcej szczegółów
Producent: https://eve-audio.de
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj