Konferencja muzyczna SHARE NOW – NEW MEDIA & MUSIC już 19 listopada!

164

Wielkimi krokami zbliża się konferencja muzyczna SHARE NOW – NEW MEDIA & MUSIC.

“Share Now. New Media & Music” to jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce, skierowane do branży muzycznej, które odpowiada na potrzeby związane ze świadomym wykorzystaniem potencjału nowych mediów do promowania polskiej muzyki w kraju i za granicą. Konferencja odbędzie się 19.11.2017 w Campusie Google’a w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja!

ZAPISZ SIĘ NA KONFERENCJĘ: TUTAJ


PROGRAM KONFERENCJI:

 • 10:00 – 11:00
  Surface Pro narzędziem dla muzyka – warsztat ze Steve’em Nash’em.

Kacper Nowak – szerokiej publiczności znany jako DJ Steve Nash. Producent muzyczny, pianista, pomysłodawca projektu „Steve Nash & Turntable Orchestra”, w którym łączą się brzmienia orkiestry symfonicznej i turntablizmu. Na swoim koncie ma wiele sukcesów zarówno jako klasyczny pianista, jak też producent oraz DJ. Jest trzykrotnym mistrzem świata International Dj Association World Championships. Podczas konferencji zdradzi kulisy swojego warsztatu i zaprezentuje, jak korzysta z Microsoft Surface Pro do remixowania i tworzenia muzyki.

 • 11:15 – 12:15
  Festiwal zaczyna się w sieci. Aplikacja mobilna, jako początek festiwalowego doświadczenia.

Organizatorzy imprez masowych z roku na rok prześcigają się tworząc nie tylko imponujący program, ale też rozbudowując teren festiwalu, dlatego każda impreza tego typu potrzebuje mobilnej aplikacji zawierającej przydatne funkcjonalności. W jaki sposób aplikacje wpływają na odbiór festiwalu? Czy to rzeczywiście najlepsze źródło informacji dla użytkownika i najbardziej skuteczne narzędzie komunikacji dla organizatorów? Jak wykorzystać wiedzę, jaką dostarczają nam Big Data? O znaczeniu aplikacji rozmawiać będą: Magdalena Mips (Wirtualna Polska Media), Anna Maria Żurek (Going.), Marek Rakowski (K2 Digital Ventures) oraz Grzegorz Brożyna (Cocolab).
Moderator: Lech Podhalicz

 • 12:30 – 13:30
  Domowe centrum dowodzenia wszechświatem. Wojtek Urbański o pracy producenta i kompozytora.

Wojtek Urbański, to przede wszystkim człowiek generujący sto pomysłów na minutę – kompozytor, producent muzyczny współodpowiedzialny za wielki sukces duetu Rysy. Zaledwie kilka miesięcy temu ukazała się jego solowa płyta „Selected Works”. Razem z Justyną Święs z The Dumplings skomponował muzykę do spektaklu “Mapa i Terytorium” na podstawie powieści Michela Houellebecqa oraz ścieżkę dźwiękową do serialu „Ultraviolet”. W jaki sposób rozpoczął pracę przy projektach komercyjnych? Jak odnajduje się w tym obszarze? Co Wy możecie zrobić, by tworzyć efekty dźwiękowe dla filmów i audiobooków? Odpowiadając na te pytania Wojtek zabierze nas w krótką, ale emocjonującą podróż w czasie, kiedy swoje pierwsze profesjonalne produkcje dla największych klientów na rynku tworzył na…garnkach we własnej sypialni. To inspirujące spotkanie udowodni, że najważniejsza jest wizja, wytrwałość i kreatywność. Do dzieła!

 • 13:30-14:30
  Przerwa obiadowa
 • 14:30-15:30
  Wild, Wild East, this is how we do it! Przemysł muzyczny we wschodniej Europie.

Według danych Związku Producentów Audio Video (ZPAV) w ostatnich latach wartość polskiego rynku muzycznego rośnie. Wzrasta sprzedaż płyt, popularność winyli i streamingu, a każdego roku powstają też dziesiątki nowych inicjatyw prezentujących i promujących lokalną scenę. Czy mamy już do czynienia ze stabilnym wzrostem? Jakie bariery stoją na drodze polskich artystów? Jak to robią nasi sąsiedzi? Polską muzykę i jej możliwości ocenią Agnieszka Wojciechowska (Inne Brzmienia), Anna Wysocka (Sofar), Rafał Grobel (MOST).
Moderator: dr Patryk Gałuszka

 • 15:45-16:45
  Potęga idola, czyli rozwój Influencer Marketingu w branży muzycznej.

Marketerzy przyznają, że budżety na Influencer Marketing będą rosły i choć często słyszymy o nowych przedsięwzięciach, wydaje się, że nadal niewiele mówi się o tym, jak cennym jest narzędziem dla projektów muzycznych. Internetowi twórcy już stali się liderami opinii w wielu dziedzinach, co powoduje, że marki chętnie decydują się na współpracę z nimi, a jak ten moment może wykorzystać branża muzyczna? O tym, jak skuteczna jest ta technika dystrybucji treści, jak wpływa na budowanie wizerunku twórcy, rozmawiać będą Karolina Chojnowska (Talent Media), Maciej Dziedzic (District Area), Kayax.
Moderator: Misia Furtak

 • 17:00-18:00
  Co moje, to Twoje? Wolne licencje i ich użycie w kontekście pracy muzyka.

Jak pokazały badania Centrum Cyfrowego w kwestii wykorzystywania treści mających status własności intelektualnej czujemy się zagubieni i zdezorientowani, dlatego ważne jest, żeby dyskusja na ten temat nie ucichła i kolejny panel poświęcimy zagadnieniom współczesnego prawa autorskiego Przed jakimi wyzwaniami stoją twórcy? Jakie są możliwości ochrony i udostępniania muzyki? Czy otwarte licencje są dla każdego? Jak z nich korzystać? To tylko kilka z pytań, na które postarają się odpowiedzieć: Misia Furtak (Misia Ff, Très.B), Kamil Śliwowski (Otwarte Zasoby), Piotr Kaliński (Hatti Vatti),
Moderator: Kamil Jaczyński (Wytwórnia Wielkie Joł)

Zapraszamy! #uptone

Więcej o wydarzeniu na stronie www.sharenow.pl oraz www.facebook.com/events/356804681444401