Jaki wybrać kontroler MIDI?

0

Kontrolerów MIDI na rynku jest tyle, że można się w tym naprawdę pogubić. Kiedy jednak sprecyzujemy nasze oczekiwania ich grupa zacznie się zdecydowanie zawężać i wybór staje się prostszy. Dziś udostępniamy Wam bardzo ciekawy materiał video jaki przygotował amerykański sklep Reverb. Z pewnością pomoże on Wam w wyborze najoptymalniejszego rozwiązania.

Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie CZYM JEST KONTROLER MIDI? Otóż taki właśnie kontroler sam z siebie przez długi czas nie był samodzielnym i pełnoprawnym instrumentem. Jego zadaniem (w dużym skrócie) było i jest nadal kontrolowanie i przetwarzanie za pomocą sygnału MIDI wirtualnych instrumentów. Czyli posiadając komputer z programem DAW, próbki/instrumenty wirtualne i taki właśnie kontroler, możemy zacząć tworzyć muzykę.

Duża popularność takich rozwiązań, głównie ze względu na ich zdecydowanie niższą cenę, spowodowała, że producenci zaczęli się prześcigać w rozbudowywaniu ich funkcjonalności i na dzień dzisiejszy czasami trudno rozróżnić czy to już pełnoprawny instrument, czy nadal tylko kontroler.

Kolejna ważna kwestia, czy ma to być kontroler klawiszowy czy może coraz bardziej popularny (zwłaszcza u perkusistów i osób nie znających dźwięków) kontroler w formie padów?

No to i wiele innych zagadnień odpowie Wam w poniższym materiale specjalista ze sklepu Reverb.com. Znajdziecie w nim wiele popularnych modeli takich firm jak AKAI, ALESIS, ARTURIA, NATIVE INSTRUMENTS, a także bardziej oryginalnych jak np. Joue Essential, które bez problemu znajdziecie w polskich sklepach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here