Facebook Collab – nowa aplikacja dla muzyków w kwarantannie

140

Przyznajcie szczerze, jak wielu z Was wciąż zadaje sobie pytanie, czy to aby na pewno dobry moment na ściąganie obostrzeń i przywracanie normalnego trybu życia i pracy? Dla muzyków, którzy wolą pozostać w izolacji, bądź nadal przebywają w kwarantannie powstała aplikacja Facebook Collab.

Nazwa aplikacji mówi chyba sama za siebie – pozwala na tzw. kolaborację twórczą z innymi muzykami korzystającymi z oprogramowania. Działanie apki jest oczywiście proste – macie możliwość stworzenia i równoczesnego odtworzenia do trzech klipów wideo, z których powstanie Wasza aranżacja. Możecie oczywiście tworzyć własne ścieżki, lub współtworzyć – kolaborować z innymi twórcami.

Przyznać jednak trzeba, że aplikacja, jak większość produktów proponowanych przez Facebooka nie należy do mocno rozbudowanych i z całą pewnością nie będzie oblegana przez profesjonalistów. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę zasięg tego medium, istnieje gigantyczna szansa, że Wasze kompozycje dotrą do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Na ten moment Facebook Collab znajduje się w fazie testowej i dostęp do niej mają jedynie użytkownicy mieszkający w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, jednak twórcy zapewniają, ze już niebawem zostanie udostępniona na skalę światową.

Więcej szczegółów: https://npe.fb.com/collab/