70 głośników Genelec w Amos Rex Museum!

0

Na pewno ambitna, ale przede wszystkim niezwykle wciągająca dla odwiedzających instalacja audiowizualna w helsińskim muzeum sztuki Amos Rex z udziałem głośników marki Genelec.

Stworzenie wciągającej i bardzo wyrazistej instalacji audiowizualnej było wyzwaniem dla zespołu teamLab – artystyczno-kolektywnej i interdyscyplinarnej grupy “ultratechnologów”, w skład której wchodzą artyści, programiści, inżynierowie, animatorzy CG, matematycy i architekci 🙂

Dzięki tej niezwykłej grupie, goście zwiedzający muzeum i wystawę otwierającą, mogli doświadczyć niezwykłej przestrzeni za pomocą wszystkich zmysłów. Jedną z nich jest oczywiście dźwięk, a ten został zapewniony przez instalację aż 70-ciu głośników. Wybór padł na sprawdzoną markę Genelec.

Komentując wystawę inauguracyjną, Jorma Saarikko z Pro Av Art Oy powiedział: “Współpraca z Genelec była dla mnie zaszczytem – zespół produkcyjny teamLab był bardzo zadowolony z tego systemu dźwiękowego!”

Proces budowania całej instalacji trwał siedem tygodni. Przy wykorzystaniu najnowszych technologii udało zainstalować się cały system w sposób bardzo dyskretny, aby poszczególne elementy były praktycznie nie widoczne dla publiczności lecz sam efekt.

Wystawa o nazwie “Massless” (bezgraniczna) będzie czynna jeszcze do 6 stycznia 2019, więc jeśli komuś po drodze, to napewno warto się wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj