ZOOM L-20R & F6, czyli nowy sprzęt do zadań specjalnych!

0

Podczas tegorocznych NAMM Show, Zoom pokazał swoją “gitarową duszę”, a tym razem, podczas Prolight+Sound 2019, producent zapowiada wprowadzenie nowych wielościeżkowych rozwiązań rejestrujących w postaci ZOOM L-20R oraz F6! Czego możemy się spodziewać?

Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiej zapowiedzi tytułowych produktów, który mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć podczas Prolight+Sound 2019, a poniżej kilka szczegółów na ich temat:

W przypadku ZOOM LiveTrak L-20R sprawa jest dość prosta. Jest to rackowa wersja wspomnianego już wcześniej modelu L-20 LiveTrak, o którym pisaliśmy w artykule: https://uptone.pl/scena/zoom-livetrak-l-20-nowy-cyfrowy-mikser-i-wielosciezkowy-rejestrator-w-jednym. Fajnie i bardzo kompaktowo zapakowany mikser i rejestrator pozwala na jeszcze większą swobodę i mobilność, zwłaszcza że pełną kontrolę nad nim mamy także przy pomocy dedykowanej aplikacji L-20 Control, dostępnej na system iOS. Więcej szczegółów na jego temat znajdziecie też na stronie producenta: https://www.zoom.com/livetrak-l-20. Kiedy nowy mikser trafi na rynek i jaka będzie jego cena jeszcze nie wiemy…

Nowy ZOOM F6 zapowiada się równie ciekawie! Ten pancerny i kompaktowy rejestrator uzupełnia dobrze znaną i cenioną za swoją niezawodność serię FIELD, czyli tak zwanych “rejestratorów polowych”, a po naszemu do pracy w terenie. Póki co jest to jeszcze wersja prototypowa ale producent po zaprezentowaniu jej we Frankfurcie dosłownie tydzień temu dziś chwali się nią na NAB Show w USA w niezmienionej formie i wygląda na to, że ten mały pancernik będzie miał całkiem sporo do zaoferowania…

Po pierwsze… Sześć wejść i baterie, które starczą na cały dzień pracy w terenie! Brzmi nieźle. Sześć wejść typu combo XLR/TRS posiada 6 preampów znanych z modelu F8. Producent chwali się też potężnymi i wydajnymi bateriami marki SONY, które wystarczą na cały dzień pracy.

Oczywiście sterowania może odbywać się bezpośrednio na urządzeniu oraz za pomocą dedykowanej aplikacji F-Control na urządzenia z systeme iOS, które łączą się z nim za pomocą Bluetooth.

Nagrywanie 32-bity!

To co zaskakuje najbardziej, rzecz jasna pozytywnie, to poza znanymi standardami nagrywania 16, 24-bitowym, nowy ZOOM F6 będzie oferował nagrywanie 32-bitowe, co przez niektórych specjalistów branży proaudio utożsamiane jest z fotograficznym formatem RAW, czyli zupełnie bezstratnym!

Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów i datę oficjalnej premiery!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom.co.jp
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here