Yamaha DXL1K i STAGEPAS 1K mkII

285
Yamaha dxl1k_stagepas_1k_mkii

Yamaha wprowadza dwa nowe, przenośne systemy PA o nazwach STAGEPAS 1K MkII oraz DXL1k. Czym się różnią, a co mają wspólnego?

Na pierwszy rzut oka przenośne systemy nagłośnieniowe Yamaha STAGEPAS 1K mkII i Yamaha DXL1K wyglądają identycznie. Pierwszy z nich to nowa, uaktualniona wersja oryginalnego STAGEPAS 1K, a drugi to jego uproszczona odmiana.

Zarówno STAGEPAS 1K mkII, jak i DXL1K zbudowane są na tej samej zasadzie: baza zawierająca subwoofer, wbudowany wzmacniacz i mikser, z zamontowanym nie niej słupkiem, zawierającym głośniki średnio-wysokotonowe.

Oba modele oferują wbudowany wzmacniacz mocy klasy D o mocy 1100 W i maksymalnym poziomie 125 dB SPL. Oba składają się z dziesięciu 1,5-calowych głośników wysokotonowych i kompaktowego 12-calowego subwoofera w obudowie bass reflex.

STAGEPAS 1K oferuje bardziej rozbudowany mikser z obsługą korekcji i przywoływaniem ustawień za pomocą aplikacji mobilnej Android/iOS, a także efektami SPX. Z kolei DXl1K to prosty, tradycyjny układ dwukanałowy. Co ciekawe, można połączyć ze sobą oba systemy, aby utworzyć z nich konfigurację stereo.

Nowe przenośne systemy PA firmy Yamaha mają zapewniać idealne pokrycie w obszarze 170 stopni w poziomie i 30 stopni w pionie. Planowana cena STAGEPAS 1K mkII wynosi 1600 euro (7550 zł), a DXL1K ma kosztować około 1350 euro (6370 zł).

Więcej szczegółów: https://pl.yamaha.com