wspieraMY: bezpłatne pakiety dla muzyków od Instytutu Muzyki i Tańca

0

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią Covid-19, Instytut Muzyki i Tańca postanowił wesprzeć artystów muzyków i tancerzy z całej Polski. Bezpłatny pakiet pomocowy nosi nazwę “wspieraMY”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska, Instytut Muzyki i Tańca wprowadził bezpłatny pakiet wspieraMY dla artystów muzyków i tancerzy. Z programu mogą korzystać osoby pełnoletnie z dwóch grup zawodowych – artyści muzycy (absolwenci szkół i uczelni muzycznych, wykonawcy i teoretycy, nauczyciele szkół muzycznych, kompozytorzy, dyrygenci) oraz artyści tancerze (absolwenci szkół baletowych i uczelni artystycznych kształcących w dziedzinie tańca, wykonawcy, profesjonalni pedagodzy tańca, choreografowie, teoretycy tańca i choreologowie).

W skład pakietu wspieraMY wchodzą:

 • poradnictwo psychologiczne on-line – Porad udzielają psychologowie, którzy znają specyfikę zawodów artystycznych i mają kompetencje związane z tym obszarem działalności kulturalnej.
  Konsultacje trwają 40 minut i odbywają się on-line.
 • poradnictwo prawne on-line – Prawnicy współpracujący z Instytutem Muzyki i Tańca udzielają wsparcia w kwestiach wynikających z sytuacji pandemii, a dotyczących pracy artystycznej lub zawodowej.
  Oznacza to przede wszystkim zagadnienia związane z Kodeksem pracy czy Kodeksem cywilnym w zakresie umów cywilnoprawnych, czyli umów zlecenia lub o dzieło.
  Porady są udzielane w formie mailowej (przy zagadnieniach prostszych) lub także
  telefonicznej (przy zagadnieniach bardziej skomplikowanych lub jeśli prawnik będzie
  potrzebował dodatkowych informacji).
 • baza wiedzy on-line w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego – Wiele instytucji oferuje możliwości wsparcia finansowego dla artystów. W bazie, która jest aktualizowana na bieżąco, znajdują się przydatne linki do programów stypendialnych, grantowych i socjalnych, również tych przygotowanych specjalnie na czas pandemii.
  Baza jest dostępna w formie pliku pdf do pobrania na stronie www Instytutu Muzyki i Tańca. Informacje o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego są także udostępniane w mediach społecznościowych Instytutu.

Pamiętajcie, że korzystanie z poszczególnych części pakietu wspieraMY łączy się z akceptacją odpowiednich regulaminów, które są dostępne na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

Więcej szczegółów: https://imit.org.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj