Wracają duże imprezy plenerowe! Jakie ograniczenia?

0

Od dziś, czyli 17 lipca, wracają duże imprezy plenerowe, w których będzie mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób. To dobra informacja, jednak nadal będzie obowiązywał dystans społeczny i inne ograniczenia.

Kilka dni temu zapowiedziano powrót imprez plenerowych, a dziś stało się to faktem. Wiele odwołanych imprez z pewnością już nie wróci ale to część z nich powinno dać się choć w jakieś części uratować. Nadal musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, a każdy uczestnik ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Warto zaznaczyć, że obowiązek zachowania dystansu między uczestnikami nie dotyczy osób, które przyszły z dziećmi poniżej 13-go roku życia, opiekunów osób niepełnosprawnych lub niesamodzielnych, a także osób wspólnie zamieszkałych.

Dystans społeczny to minimum 2 metry odległości pomiędzy osobami, a duże obiekty będą mogły być zapełniane tylko do 25% całkowitej widowni. Zgodnie z tymi wyliczeniami oznacza to, że na PGE Narodowy w Warszawie może wziąć udział w wydarzeniach 14 500, 13 500 – na Stadionie Śląskim w Chorzowie, ok. 5000 osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie, ok. 2500 uczestników może przebywać jednocześnie w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here