Więcej takich imprez! DPA World Tour 2018 w Warszawie! [Teatr Kamienica]

1

Przygotowanie całodniowych warsztatów to nie lada wyzwanie dla organizatorów. Bez nudy, zbędnej teorii i niezrozumiałej terminologii to zadanie jeszcze trudniejsze. Firmie Audiostacja i DPA Microphones, organizatorom wydarzenia DPA World Tour, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Teatrze Kamienica w Warszawie, to zadanie udało się bardzo dobrze!

Jaka jest recepta na udane warsztaty i prezentacje? Już wyjaśniamy ale na początek skrót video z DPA World Tour 2018 w Warszawie:

DPA World Tour zostało podzielone na 3 bloki tematyczne:

Czytelności mowy i technologia mikrofonu.

Pierwszą część poprowadził Bo Brick, ekspert od mikrofonów i trener w firmie DPA Microphones. Specyfika branży muzycznej jest mu znana ponieważ sam był przez wiele lat aktywnym muzykiem. A to dość ważne aby wiedzę jaką nabył, przekazać w sposób prosty i zrozumiały. Ta sztuka udała mu się doskonale. Spora garść informacji na temat rozwiązań, technologii stosowanych przez DPA Microphones i ich zastosowań. Oczywiście była też praktyka z udziałem obecnych na sali słuchaczy, która była świetnym uzupełnieniem tej części teoretycznej. Oprócz samej wiedzy związanej z mikrofonami DPA, Bo Brick podzielił się z nami doświadczeniem praktycznym. Wszyscy zgromadzeni zdobyli wiele cennych wskazówek, jak używać i stosować różne mikrofony ale tego nie wypada nam zdradzać… 🙂 Trzeba po prostu w takich wydarzeniach uczestniczyć.

Mikrofony na planie filmowym.

Skoro dowiedzieliśmy się “prawie” wszystkiego o mikrofonach DPA i ich ogólnym zastosowaniu na scenie, przyszedł czas na trudną działkę jaką jest mikrofon na planie filmowym. W filmie liczy się czas, intuicja i niezwykła umiejętność współpracy z wymagającą branżą. Aktorzy, reżyserzy, producenci stawiają poprzeczkę bardzo wysoko sobie i swoim współpracownikom, dlatego idealną osobą do przekazania wiedzy w tym temacie był Stéphane Bucher z Francji. Na swoim koncie ma m.in. udział w hollywoodzkich produkcjach znanych filmów jak „Taken 2”, „Taken 3” czy „Lucy”. Ostatnio nagrywał dźwięk do filmu „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” w reżyserii Luca Bessona. Stephane w zasadzie porwał słuchaczy swoją historią, pracą i doświadczeniem jakie posiada. Masa przykładów popartych licznymi planszami i materiałami video, które świetnie obrazowały omawiane zagadnienia sprawiły, że czas poświęcony na tę część minął w mgnieniu oka. Oczywiście i tutaj mogliśmy liczyć na zaangażowanie i pomoc publiczności 🙂

Omikrofonowanie scenicznych imprez na żywo.

Wisienką na torcie była część poświęcona omikrofonowaniu spektakli granych na żywo w teatrach. Ania Klimowicz posiada bogate doświadczenie w montażu mikrofonów radiowych dzięki pracy przy musicalach na West Endzie i podczas tras koncertowych, więc była idealnym kandydatem to przeprowadzenia tej części szkoleń. Co tu dużo pisać… Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! Jak mocować, gdzie mocować, cały wachlarz niezbędnych akcesoriów, które pomagają w pracy w teatrze. Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się dzięki Ani.

Podczas rozmów z uczestnikami szkoleń, jeszcze przed ich rozpoczęciem, często poruszanym tematem był język angielski, w którym wykłady były prowadzone i strach czy wszystkie istotne zagadnienia zostaną w pełni zrozumiane. Okazało się, że nie było z tym żadnego problemu. Bardzo prosty i jasny przekaz prowadzących, podparty czytelnymi planszami i filmami oraz zajęciami praktycznymi rozwiał wszelkie wątpliwości. Brawo!

W opinii mojej, a także wielu uczestników, bo ich zdanie liczy się najbardziej, DPA World Tour był przykładem wzorowo przeprowadzonych prezentacji i szkoleń. Przez prawie 8 godzin z kilkoma przerwami nie zauważyłem ani jednej, nudzącej się osoby, a to trudne zadanie utrzymać aktywność, skupienie i wysiłek umysłowy przez tak długi czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie imprezy.

P.S. Organizatorzy nie zapomnieli także o naszych żołądkach. Catering był także pierwszorzędny 😉

Więcej szczegółów:
Producent: www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj