IK Multimedia UNO i ich pierwszy analogowy syntezator!

0

IK Multimedia do tej pory raczej konsekwentnie trzymała się z daleka od analogowych rewirów. Muzyczne akcesoria oraz aplikacje i oprogramowanie na tablety i smartfony były ich głównym obszarem zainteresowania. Aż do teraz, bowiem właśnie na rynek wchodzi nowy, zupełnie analogowy syntezator – UNO.

UNO ma nietypową – jak na syntezator analogowy – konstrukcję. Jest niewielki, a dodatkowo na głównym panelu nie znajdziemy żadnych przycisków ani suwaków. Wszystko obsługiwane jest za pomocą sporego panelu dotykowego oraz siedmiu knobów. Do niektórych funkcji potrzebujemy jednak podłączenia kontrolera MIDI.

Na pokładzie UNO znalazły się przeróżne efekty (tremolo, delay, vibrato i inne), oscylatory, filtry, sekwencer krokowy. W pamięci zapisano 100 ustawień brzmienia, możemy także tworzyć swoje ustawienia i zastępować te fabryczne naszymi. Oczywiście, wszystkie presety możemy wyeksportować do komputera poprzez edytor. Z komputerem łączymy się za pomocą złącza USB, które również służy do zasilania urządzenia (druga opcja to 4 bateria AA). Poza USB mamy do dyspozycji MIDI IN i OUT oraz wejście i wyjście typu mały Jack.

Sugerowana cena jaką podał producent to 199 Euro.

Więcej szczegółów:
Producent: www.ikmultimedia.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here