Targi Musikmesse 2022 – wielki powrót!

0

Największe targi muzyczne w Europie i jedna z najważniejszych imprez tego typu na świecie powracają w przyszłym roku! Znamy już daty i pierwsze oficjalne informacje od organizatora.

Kolejne targi Musikmesse zaplanowane są od 29 kwietnia do 1 maja 2022 roku. W piątek 29 kwietnia równolegle odbędzie się kolejna edycja Prolight + Sound, wiodących międzynarodowymi targów technologii rozrywkowych.

Kontynuując ukierunkowanie na szerszą publiczność, Musikmesse odbędzie się w dniach od piątku do niedzieli. W ten sposób targi chcą jeszcze bardziej otworzyć się na ludzi zainteresowanych muzyką oraz muzyków na wszystkich poziomach zaawansowania – także tych, pracujących na co dzień w innych branżach.

Pod względem treści Musikmesse 2022 skupi się również na nowych tematach, które wykraczają daleko poza prezentację instrumentów muzycznych, towarzyszącego im sprzętu i akcesoriów. W tym kontekście w nową rundę wejdą również Musikmesse Festival (od 28 kwietnia do 1 maja) i Musikmesse Plaza (od 30 kwietnia do 1 maja).

„Choć kryzys był odczuwalny w branży muzycznej i eventowej, idziemy pełną parą, aby poprowadzić Musikmesse w pomyślną przyszłość. Na tle zawirowań w branży instrumentów i utrzymującej się napiętej sytuacji na rynku nie ma wątpliwości, że w przyszłości będzie to również wymagało korekty koncepcji targów. Koncentrujemy się na muzyce i społecznym znaczeniu tworzenia muzyki – teraz bardziej niż kiedykolwiek! Jednocześnie jesteśmy otwarci na nowe impulsy i zapraszamy wszystkich uczestników rynku do zwrócenia się do nas ze swoimi życzeniami i pomysłami. Wspólnie chcemy uczcić festiwal muzyki, na co branża zasługuje po wielu chudych miesiącach”.

– mówi Wolfgang Weyand, dyrektor Musikmesse

W 2022 roku Musikmesse będzie nadal dawać firmom wszelkich typów i rozmiarów – od globalnych korporacji po małe manufaktury – możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług. W dalszym ciągu jest to atrakcyjna impreza dla międzynarodowych profesjonalistów z sektora handlu i dystrybucji, a do tego otwarta dla wszystkich entuzjastów muzyki, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nowościach na rynku.

Jednym z głównych celów na 2022 r. jest rozszerzenie portfolio produktów: oprócz instrumentów muzycznych i nut, targi stworzą również platformę dla wschodzących segmentów rynku, takich jak aplikacje muzyczne, inteligentne i wirtualne instrumenty, produkcja muzyczna wspierana przez sztuczną inteligencję, a także cyfrowe rozwiązania dla wytwórni i artystów. Wydarzenie zostanie dodatkowo wsparte przez poszerzony obszar edukacji muzycznej.

Dla podmiotów biznesowych z branży kulturalnej i kreatywnej zaplanowano treści kongresowe wysokiego kalibru. Musikmesse chce odpowiadać na potrzeby nie tylko muzyków i autorów, ale także do twórców treści, ekspertów wydawniczych, business developerów i influencerów, przyjmując charakter kreatywnego hotspotu.

Po długim zamrożeniu wydarzeń sektor muzyczny liczy na eksplozję popytu na koncerty i imprezy. Messe Frankfurt chce wpisać się w ten trend, świętując „mały jubileusz” w postaci piątej edycji Musikmesse Festival. W tym celu ponownie planowana jest współpraca z organizatorami wydarzeń, obiektami i innymi partnerami, aby na cztery dni ożywić cały Frankfurt. Jest to również dobra okazja dla wystawców z Musikmesse na zaprezentowanie swoich produktów publiczności w kontekście występów i wydarzeń muzycznych. 

Dalsze szczegóły dotyczące Musikmesse 2022 zostaną podane wkrótce, a najnowsze informacje dostępne są na stronie www.musikmesse.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj