System Alcons Audio w norweskim Inderøy Kulturhus

0

Kiedy sala koncertowa kompleksu Inderøy Kulturhus w Norwegii potrzebowała nowego systemu nagłośnieniowego, jej menedżerowie byli zdecydowani, aby dostarczyć mieszkańcom wrażeń dźwiękowych na światowym poziomie.

Wybierając system wstęgowy Alcons Audio LR7, Inderøy Kulturhus pokazuje, że regionalne obiekty społecznościowe wcale nie muszą iść na kompromis w kwestii dźwięku. Audytorium otwartego w roku 1990 centrum kulturalnego zostało zaprojektowane z myślą o jak najlepszej akustyce.

Gdy w roku 2015 przyszedł czas na wymianę starego systemu nagłośnieniowego, Alcons Audio było pierwszym wyborem na jego zastąpienie – i mimo rozważania konkurencyjnych alternatyw, ostatecznie zdecydowano się właśnie na niego. Rozpisywanie projektów, przetargi, zbieranie funduszy i realizacja przedsięwzięcia trwały łącznie kilka lat.

„Wszyscy byliśmy przekonani, że LR7 był najlepszym systemem dla Inderøy Kulturhus i wreszcie, na początku 2021 roku, marzenie się spełniło!”

– mówi Lars Erik Fisknes, główny technik dźwięku i oświetlenia obiektu

System Alcons Audio zainstalowany w sali koncertowej składa się z:

  • 12 modułów liniowych LR7/90 
  • 6 modułów LR7/120 o szerokiej dyspersji z głośnikami 6,5”
  • 4 modułów basowych LR7B z pojedynczym głośnikiem 12“
  • 4 kompaktowych monitorów VR8 z głośnikami 8“ (z których dwa położone zostały poziomo)
  • 2 podłogowych subwooferów BF362mkII na dwóch głośnikach 18“
  • 2 sterujących końcówek mocy Sentinel10 4 x 2,5 kW zasilających i kontrolujących cały system

„Oprócz zapewnienia doskonałej jakości dźwięku system musiał być wizualnie dyskretny. Sala ma bardzo dobrą akustykę, a system Alcons precyzyjnie obejmuje publiczność, od pierwszego do ostatniego rzędu, z niezwykłą definicją dźwięku, liniowością, klarownością i czytelnością w połączeniu z ogromnym zapasem dynamiki i mocą. Każdy, kto słyszał ten system, uwielbia go, a reakcja przyjezdnych ekip technicznych była fantastyczna!” 

– podsumowuje Lars Erik Fisknes

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj