System Alcons Audio na Uniwersytecie w Kassel

0

Firma Dressler Voice Musikproduktion wyposażyła placówkę uniwersytecką w niemieckim mieście Kassel w system nagłośnieniowy Alcons Audio, diametralnie poprawiając warunki akustyczne sali koncertowej na wydziale muzyki.

Wydział Muzyki (Institut für Musik) uniwersytetu w Kassel kształci przyszłych pedagogów muzycznych, przygotowując ich do nauczania we wszystkich rodzajach szkół. Wydział posiada własną salę koncertową, której gładkie betonowe ściany i wysoki udział elementów szklanych stanowi niemałe wyzwanie i stawia wysokie wymagania przed systemem nagłośnieniowym.

Po warsztatach nagłośnieniowych przeprowadzonych na systemie Alcons Audio przez Rolfa Dresslera jeszcze 2018 roku, zarówno instruktorzy, jak i asystenci techniczni byli pod dużym wrażeniem – a po powrocie do starego sprzętu nagłośnieniowego, będącego na wyposażeniu uczelni wiedzieli już, że nie ma odwrotu…

„Kiedy podczas warsztatów Rolfa przełączyliśmy się z Alcons Audio na naszą instalację, myślałem, że nasze głośniki właśnie się zepsuły. To było uderzające: nasz system nagłośnieniowy nie tylko brzmiał gorzej w bezpośrednim porównaniu odsłuchowym, brzmiał wręcz jak uszkodzony! Czysty, mocny dźwięk systemów Alcons momentalnie zapadł się w nosową, stłumioną papkę. Stało się jasne, jakie systemy głośnikowe chcielibyśmy zainstalować w ramach od dawna wyczekiwanej modernizacji naszej sali koncertowej.“

mówi Roman Beilharz, wykładowca wydziału muzyki popularnej i główna osoba odpowiedzialna za inżynierię dźwięku

CZYTAJ TAKŻE:

Alcons Audio! W dążeniu do perfekcyjnego brzmienia!

W lutym 2021 na uniwersyteckiej scenie zagościły dwa grona Alcons QR24 (L/R) oraz centralne grono 3 modułów wstęgowych Alcons LR7. Do obsługi najniższych częstotliwości zaprzęgnięto dwa 15-calowe subwoofery BF151. Cały system napędzany jest przez końcówkę Alcons Sentinel10 w konfiguracji 4 x 2500 W, do którego cyfrowo podłączona została nowa konsoleta mikserska.

System oparty na Alcons QR24 zapewnia spójną dyspersję poziomą z perfekcyjnym pokryciem, a także niezrównaną kontrolę w zakresie pionowym, minimalizując odbicia dźwięku od podłogi i sufitu. Do tego najmniejszy system wstęgowy w ofercie Alcons Audio, czyli LR7, oferuje nieskompresowaną, mocną i neutralną reprodukcję z wyjątkową zrozumiałością mowy, precyzyjną kontrolą zasięgu i wysokimi poziomami SPL.

„Celem tej instalacji było wygenerowanie dźwięku, który spodoba się zarówno muzykom klasycznym, jak i jazzowym, rockowym czy popowym – w końcu w naszym Wydziale Muzyki uczy się wszystkich gatunków muzycznych. Ale ponieważ pomieszczenie jest również wykorzystywane do wykładów i rozmów, nowy system PA powinien również zapewniać doskonałą zrozumiałość mowy. Systemy Alcons najlepiej spełniły wszystkie te kryteria. To w połączeniu z moim doświadczeniem z nagłośnieniem ogólnie, a systemami Alcons w szczególności, było kluczowe dla klienta. Mimo że uczelnia działa obecnie w ograniczonym zakresie, wszyscy są bardzo zadowoleni z nowego doświadczenia dźwiękowego w sali koncertowej”.

mówi Rolf Dressler

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj