Sprawdź wyposażenie nowej Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie

0

Sale koncertowe Szkół i Akademii muzycznych to miejsca, w których nie może zabraknąć dobrych warunków akustycznych i wysokiej klasy sprzętu nagłośnieniowego. Dziś zaprosimy Was na sprzętową wycieczkę po nowej Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie.

O nowym wyposażeniu sprzętowym tarnowskiej Sali Koncertowej dowiedzieliśmy się od polskiego dystrybutora marek takich jak, HARMAN Professional, JBL Pro czy Austrian Audio, czyli firmy ESSAudio.

W komunikacie czytamy: 

“Początki zorganizowanego ruchu muzycznego w Tarnowie sięgają II połowy XIX w. W roku 1869 powstało Towarzystwo Muzyczne, które w statucie miało zapisane, że „celem tego towarzystwa jest kształcenie w muzyce przez założenie szkoły muzycznej i przez ćwiczenie pod kierunkiem znawców”. Idea utworzenia w mieście szkoły muzycznej została zrealizowana w 1912 roku, gdy powołano Instytut Muzyczny, czyli szkołę muzyczną, w której kształcono młodzież w klasach fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i śpiewu.

W roku 1952 Minister Kultury i Sztuki dokonał upaństwowienia szkoły, która od dnia 1 września 1952 roku zaczęła działać jako Państwowa Szkoła Muzyczna w Tarnowie. Podjęto starania o utworzenie podstawowej szkoły muzycznej oraz nadanie istniejącej szkole patrona, związanego z regionem tarnowskim wybitnego pianisty, kompozytora i męża stanu, Ignacego Jana Paderewskiego.

W kwietniu 2020 zakończyła się budowa sali koncertowej, w której występów słuchać będzie mogło 268 osób. Niewątpliwym atutem nowo powstałej Sali koncertowej jest wielkość sceny oraz elementy zmiennej akustyki realizowanej za pomocą ruchomego mechanicznie okotarowania. Wykonana scena pozwala na rozmieszczenie pełnego składu orkiestry symfonicznej ale może również służyć do innych wydarzeń kulturalnych jak przedstawienia teatralne, koncerty zespołów muzycznych czy wydarzeń stricte konferencyjnych.

W ramach przetargu nasza firma zainstalowała system nagłośnienia oparty o produkty HARMAN Professional, których jesteśmy wyłącznym przedstawicielem.

System nagłośnienia frontowego w konfiguracji Lewy, Centralny, Prawy, został oparty o dwudrożne kolumny głośnikowe JBL z serii AM, zasilane wzmacniaczami CROWN serii DCi. Natomiast pod sceną, w specjalnie przygotowanej komorze pod proscenium, zainstalowano niskotonowe zestawy JBL serii SRX800. Całość nagłośnienia frontowego dopełniają kolumny dogłaśniające pierwsze rzędy widowni tzw. front fill, składające się z kolumn JBL serii AC895. Monitorowy odsłuch sceny wyposażono w aktywne kolumny głośnikowe JBL serii PRX800.

Uzupełnieniem nagłośnienia frontowego, jest system nagłośnienia konferencyjnego składający się z czterech liniowych kolumn głośnikowych JBL CBT100, które z powodzeniem można wykorzystać podczas różnych konferencji, spotkań czy prezentacji. W ramach odsłuchu sceny, dla widzów przebywających w foyer, zainstalowano kolumny głośnikowe JBL AC15. Stanowisko realizatora dźwięku wyposażono w cyfrową konsoletę Soundcraft Vi 2000 oraz stagebox przyłączany na scenie. Ponadto system uzupełniono o odtwarzacze marki Tascam, słuchawki AKG K712 PRO oraz ponad 40 mikrofonów najwyższej klasy takich marek jak AKG, modele C414, D12VR, C480, Austrian Audio, modele OC818 Studio Set i OC18 Studio Set oraz Sennheiser i Neumann.

Całością systemu zarządza procesor BSS BLU100, który w połączeniu ze sterownikami BSS BLU10 zainstalowanymi w reżyserce dźwięku oraz przy wejściu na scenę. stanowią integralną część sterowania systemem. Zastosowanie sterowników BSS BLU10 pozwoliło na autonomicznie sterowanie, bez konieczności używania konsolety dźwięku, systemem nagłośnienia konferencyjnego.”

Więcej szczegółów
Producent: https://pro.harman.com/
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj