Roland świętuje swoje 50-lecie

2
Roland-50th-Anniversary

W tym roku firma Roland obchodzi okrągłe 50. urodziny, a w związku z tym przygotowała całą moc muzycznych i sprzętowych atrakcji – czego możemy spodziewać się w roku 2022?

Firma Roland Corporation została założona w Osace w Japonii w 1972 roku i od tego czasu projektuje i buduje jedne z najbardziej kultowych elektronicznych instrumentów muzycznych na świecie. Takie nazwy jak TR-606, 707 czy 808, Space Echo, Vocoder, Juno czy System-700, a przede wszystkim ich brzmienia, na stałe zapisały się na kartach muzycznej historii oraz w pamięci słuchaczy i twórców muzyki niemal w każdym możliwym gatunku.

1972_Roland-TR-33-TR-55-TR-77
Pierwsze instrumenty Rolanda z 1972 roku: TR-33/TR-55/TR-77

„Piękno muzyki polega na tym, że możesz dawać radość innym, dzieląc się nią. Możliwości łączenia ludzi ponad granicami poprzez muzykę są nieograniczone, a naszym marzeniem w firmie Roland jest umożliwienie jak największej liczbie osób czerpania radości z twórczych i połączonych doświadczeń muzycznych. Dokładamy też wszelkich starań, aby zasłużyć na uznanie użytkowników. Dziękujemy za ostatnie 5 dekad i stwórzmy razem następne 50 lat muzyki.”

– powiedział Jun-ichi Miki, CEO i Representative Director firmy Roland

Obchody przypadającej w tym roku 50. rocznicy firma rozpoczęła od uruchomienia specjalnej strony internetowej. Zawiera ona interaktywną oś czasu, która od od lat 70. do dnia dzisiejszego, dekada po dekadzie, przedstawia najważniejsze i przełomowe momenty w historii muzyki, w tym artystów, utwory oraz instrumenty marki Roland z nimi związane. Znajdziemy tutaj mnóstwo historycznych informacji, ciekawostek, zdjęć, a także próbek muzycznych!

Roland-JC-120-Jazz-Chorus-Guitar-Amp

Ponadto Roland w związku z rocznicą planuje wypuszczenie pamiątkowych, jubileuszowych edycji wybranych produktów, a na 18 kwietnia – dzień powstania firmy w 1972 – zapowiedziano najważniejszy z nich, specjalny „model 50“, który na razie owiany jest mgiełką tajemnicy… Czy domyślacie się, co to może być?

Więcej szczegółów: www.roland.com/global/roland-50th-anniversary

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj