RCF RDNet w wersji 3.0 już dostępny!

0

Jak poinformowała firma RCF, producent sprzętu nagłośnieniowego, jest już dostępna kolejna aktualizacja 3.0 oprogramowania RDNet!

Co nowego?

Nowa wersja RCF RDNet zawiera rozbudowane ulepszenia. System audio jest teraz konfigurowalny w grupach głośników lub w nowych klastrach, kompensacja powietrza i kształtowanie klastra, a także wzmocnienia FiRPHASE są jeszcze bardziej precyzyjne i kontrolowane. Konfiguracja subwooferów jest szybsza, nawet w przypadku złożonych ustawień EndFire.

Aktualizacja Firmware jest prosta: wystarczy podłączyć urządzenie do RDNet, a system natychmiast sprawdzi wersję oprogramowania i w razie potrzeby zaktualizuje. Dźwięk zaktualizowanego systemu ulegnie zmianie: stare systemy nie będą akustycznie kompatybilne z zaktualizowanymi!

Czym jest RDNet?

RDNet jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów do zarządzania systemami dźwięku. Jest to zastrzeżony protokół dla produktów RCF, który zapewnia proste i intuicyjne monitorowanie i sterowanie systemem audio każdym urządzeniem (obiektem). Każde urządzenie ma własny procesor DSP, dzięki czemu możliwe jest adresowanie określonych ustawień lub modyfikacji parametrów pojedynczego lub grup obiektów. Użytkownik sieci może zmienić poziom, opóźnienie, EQ (również FiR) i inne parametry, w tym zaawansowane konfiguracje subwoofera. Nie tylko głośniki: możliwe jest sterowanie routingiem i parametrami wielu urządzeń RCF, takich jak matryce cyfrowe lub wzmacniacze.

RCF RDNet sprawdza wszystkie podłączone urządzenia, rozpoznaje je, a następnie dodaje je jako obiekty w oknie głównym dzięki funkcji automatycznego skanowania. Monitorowanie w czasie rzeczywistym zawiera wiele parametrów, takich jak szybkość wentylatora, temperatura, nachylenie pojedynczego głośnika, mierniki VU i poziomy szczytowe. Protokół RDNet pracuje na ultra-stabilnym protokole komunikacyjnym RS-485 poprzez dwa urządzenia sprzętowe do podłączenia komputera: RCF RDNet Control 2(USB) to dwukanałowa jednostka sterująca do 64 urządzeń, podczas gdy RCF RDNet Control 8 (ETH / USB) to ośmiokanałowy model, który kontroluje do 256 urządzeń w swojej podsieci. Oprogramowanie RCF RDNet obsługuje do 20 interfejsów RCF RDNet Control 8, wszystkie jednocześnie połączone z komputerem przez Ethernet, dając możliwość uzyskania do 160 portów RDNet (do 5120 urządzeń).

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie dystrybutora www.arcadeaudio.com.pl oraz na stronie producenta www.rcf.it/rdnet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here