RCF Arena we włoskim mieście Reggio Emilia

0

RCF Arena to zdecydowanie największa arena koncertowa we Włoszech i jedna z największych na świecie. Otwarcie nowego kompleksu zaplanowano na 12 września 2020 roku, a jednymi z pierwszych wykonawców będzie legendarny zespół U2!

RCF Arena to miejsce, które pomieści aż 100 000 miejsc siedzących, co stawia ją na pierwszym miejscu wśród włoskich obiektów dostosowanych do organizowania dużych imprez masowych. Arena wybudowana została na obszarze znanym jako Campovolo i ma być gotowa na przyjęcie pierwszych gości do września 2020 roku. Obiekt zakłada imprezy, na których pomieścić będzie można od 10 000 do 100 000 osób. Nachylenie audytorium wynosi 5% dla zapewnienia optymalnej widoczności i akustyki. Sama scena usytuowana jest w dolnej części kompleksu RCF Areny w pozycji centralnej gwarantującej maksymalny kąt widoczności 110°. Jest to optymalna wartość umożliwiająca publiczności dobrą widoczność na całej Arenie.

RCF Arena to również najnowocześniejsze technologie zapewniające najlepsze warunki koncertowe. Znajdzie się na niej m.in. zainstalowany na stałe system audio RCF TT+, będący flagową seria systemów audio RCF dedykowanych imprezom na żywo, z 10 dodatkowymi rozproszonymi klastrami (wieże opóźniające) na konstrukcjach stalowych, wykorzystywanymi również jako podpory dla sprzętu wideo/oświetleniowego.
Inżynierowie nie zapomnieli również o ukierunkowaniu systemu tak, by zoptymalizować odsłuch, a jednocześnie zniwelować wpływ hałasu na tereny mieszkalne w obszarze miasta Reggio Emilia.

Inauguracja RCF Arena zaplanowana na wrzesień 2020 roku odbyć się ma przy udziale wielkiej włoskiej gwiazdy, Luciano Ligabue, mającym z tym miejscem jedno z najwspanialszych scenicznych wspomnień. Otóż właśnie w Reggio Emilia odbył się największy koncert w historii twórczości artysty. Było to w roku 2015, a na jego koncert przybyło wtedy aż 150 000 widzów. Warto przypomnieć, że również ten koncert nagłaśniany był przy udziale systemów RCF Audio. RCF Arena przyjmie również jedną z największych gwiazd światowego formatu. Będzie nią legendarna grupa U2, na koncert której ma przybyć 146 000 widzów.
RCF Arena to miejsce, które nie będzie miało sobie równych we Włoszech pod względem pojemności, tras komunikacyjnych i usług noclegowych.

“Firma RCF powstała w roku 1949 we włoskim mieście Reggio Emilia. Z tego miejsca zapoczątkowaliśmy doskonałość włoskiego brzmienia na całym świecie i dziś jesteśmy jednym z głównych graczy na rynku – mówi Arturo Vicari, CEO Grupy RCF.

“Nadanie RCF Arena nazwy naszej firmy jest dla nas powodem do dumy, ale także misją i ogromnym zaangażowaniem. Mamy silną więź z tym regionem i zamierzamy traktować go jak najlepiej potrafimy. Dzięki temu wspaniałemu projektowi, wprowadzimy naszą innowacyjność i technologię na nasze podwórko, w Reggio Emilia…”
“Systemy audio RCF wzmocniły muzykę krajowych i międzynarodowych artystów w każdym zakątku świata, również na wielkich i wspaniałych arenach – kontynuuje Vicari. Dźwięk RCF opiera się na wiedzy fachowej i niezawodności firmy stworzonej z ludzi i z pasji. Właśnie skończyliśmy 70 lat i nadal chcemy grać.”

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rcf.it
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here