Nowa, aktywna kloumna RCF NX 10-A II już w Polsce!

0

Jak poinformował dystrybutor, firma Arcade Audio, w Polsce jest już dostępna nowa, aktywna kolumna RCF NX 10-A II. Co ma do zaoferowania? Sprawdźmy…

RCF NX 10-A II, jak twierdzi sam producent, został zaprojektowany całkowicie od podstaw aby stworzyć produkt niemal doskonały w swojej kategorii. Wyposażono go w precyzyjne przetworniki RCF, a obudowę wykonane ze sklejki brzozowej o wysokiej wytrzymałości i niskich wibracjach, która pokryta jest czarną, teksturowaną powłoką poliuretanową. Mocny, powlekany proszkowo metalowy grill chroni przód, a umieszczona od tyłu przezroczysta akustycznie pianka zapewnia ochronę przed kurzem i wilgocią. W obudowie znajdziemy także cztery punkty montażowe umożliwiają łatwe podwieszenie.

Przetworniki

W konstrukcji kolumny zastosowano nowoczesny 10-calowy głośnik niskotonowy i driver ciśnieniowy RCF CD350 z 1,75-calową membraną i 1,0-calowym wyjściem, z tubą z rozproszeniem 90° x 60° o stałym pokryciu kierunkowym.

FiRPHASE

Nie mogło oczywiście zabraknąć opatentowanej i zaawansowanej technologii filtrowania FiR, stworzonej w celu zapewnienia przejrzystego dźwięku, czystości i wiernego obrazu stereo dla słuchacza. Specjalne filtry FiRPHASE pozwalają uzyskać spójną dystrybucję dźwięku dla wszystkich słuchaczy bez zniekształceń fazowych, zapewniając minimalne opóźnienia w systemie.

O samej technologii FiRPHASE przeczytacie więcej TUTAJ: https://www.arcadeaudio.pl/artykul/45

Wzmacniacz

Wzmacniacz o mocy 1400 W posiada solidną, obrabianą maszynowo strukturę aluminiową, której zadaniem jest nie tylko stabilizacja wzmacniacza podczas transportu, ale także lepsze rozpraszanie ciepła. Wewnętrzny układ DSP wyposażony jest w limitery i zabezpieczenia przetworników oraz wspomniane wyżej filtry FiRPHASE. Zastosowano tutaj przydatną funkcję, dzięki której za pomocą jednego przycisku FLAT/BOOST możemy zmienić charakterystykę dźwięku na potrzeby muzyki tła. Jest to szczególnie przydatna funkcja, gdy system odtwarza dźwięk na minimalnych poziomach głośności.

Dla kogo?

Jak to przeważnie bywa w przypadku aktywnych konstrukcji o kompaktowych gabarytach zastosowanie jest bardzo szerokie. RCF NX 10-A II jest gotowy do pracy jako samodzielny system FOH, Satelita (z subwooferem), monitor sceniczny lub głośnik podwieszany.

Jednak jak twierdzi sam producent, nowa kolumna może być także świetnym uzupełnieniem zestawów głośnikowych o dużej mocy jak RCF HDL System czy NXL.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rcf.it
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj