QSC TouchMix, czyli mobilny mikser cyfrowy live dla każdego!

0

Wybór mobilnych mikserów jest coraz większy na rynku muzycznym. Jednak popularność serii TouchMix od QSC jest już wręcz legendarna, a przemawia za tym ich mobilność, łatwość obsługi, ogromne możliwości konfiguracji, a do tego atrakcyjna cena!

Nie ważne czy jesteś muzykiem solowym, masz zespół czy realizujesz różnego typu koncerty lub potrzebujesz uniwersalnej jednostki do klubu muzycznego. W serii Touchmix od QSC znajdziesz swojego sprzymierzeńca. W gamie tych mobilnych i bardzo funkcjonalnych mikserów cyfrowych znajdziemy 3 modele: QSC TouchMix 8TouchMix 16 TouchMix 30 PRO. Każdy z nich oferuje praktycznie ten sam prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, a różnice polegają przede wszystkim na ilości wejść i wyjść. Tak więc każdy wybierze model optymalny do swoich potrzeb i preferencji.

Główną cechą serii QSC TouchMix jest kolorowy dotykowy ekran, który z jednej strony sprawie, że rozmiary tych mikserów są zdecydowanie mniejsze od klasycznych konstrukcji z faderami, a jednocześnie nadal zachowują pełną funkcjonalność i łatwość nawigacji po wszelkich ustawieniach. Nie dziwi zatem fakt, że jest to rozwiązanie, które zadowoli wymagających realizatorów dźwięku, a jednocześnie pozwoli mniej doświadczonym, a nawet początkującym użytkownikom uzyskać wysokiej jakości rezultaty brzmieniowe bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Przewodniki oraz biblioteki presetów zapewniają wsparcie podczas konfigurowania kanałów, ustawiania właściwych poziomów sygnałów, przy wyborze efektów i innych operacjach.

Zdalna obsługa!

Żeby tego było mało, możliwa jest także bezprzewodowa zdalna kontrola miksera za pośrednictwem tabletów iOS oraz Android i łączności Wi-Fi dzięki dedykowanej aplikacji TouchMix-8/16 Control lub TouchMix-30 Control. Możliwe jest też równoczesne korzystanie z wielu urządzeń w celu powielenia funkcji miksera i zapewnienia kontroli wszystkich funkcji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, operator może ograniczyć uprawnienia danego urządzenia do kontroli tylko określonych miksów. Mikser zapewnia też wsparcie dla osobistych miksów monitorowych przy wykorzystaniu smartfonów iOS oraz Android, z kontrolą z poziomu aplikacji ograniczoną przez operatora miksera do poziomu sygnału miksu, a w przypadku aplikacji na tabletach, dane urządzenie może być ograniczone do określonych miksów. Bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla realizatora jak i muzyków na scenie.

Na scenę i do studia!

Czy seria QSC TouchMix to tylko mikser do zastosowań LIVE? Absolutnie nie! TouchMix-30 Pro ma wsparcie dla Core Audio i jest w stanie zapewnić wejścia i wyjścia audio dla większości programów DAW pracujących na komputerach Mac. Nagrywanie wielościeżkowe na zewnętrzny dysk twardy jest już możliwe w każdym modelu za pomocą gniazda USB, bez konieczności używania komputera. Zapisane ścieżki mogą być następnie odtwarzane i zgrywane na mikserze lub też zaimportowane do większości programów DAW w celu dokonania dograń oraz post-produkcji.

Więcej szczegółów szukajcie na stronach:
Producent: https://www.qsc.com/touchmix-mixers
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl/touchmix

Zapraszamy do obejrzenia poniższych sesji muzycznych, zarejestrowanych i zmiksowanych  właśnie przy pomocy serii QSC TouchMix w najróżniejszych warunkach i przy różnych składach instrumentalnych:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here