Prolight+Sound 2018: Czym jest nowa technologia d&b Soundscape?

0

Tematem, którego nie wolno było pominąć podczas minionych targów Prolight+Sound 2018 była przełomowa technologia lokalizacji dźwięku d&b Soundcsape. O jej działaniu opowiedział nam nam Łukasz, przedstawiciel firmy d&b audiotechnik.

Nad systemem d&b Soundcsape firma pracowała wiele lat i nadal intensywnie pracuje nad jego rozwojem. Mimo to, już teraz nowatorska technologia cieszy się wielkim zainteresowaniem. Czym zatem jest d&b Soundcsape? Najprościej mówiąc, jest to system pozwalający na zaawansowane pozycjonowanie dźwięku na scenie.

Cała zabawa polega na tym, by słuchający mogli lokalizować dźwięk na obszarze całej widowni. Dotychczas tylko słuchacze będący w centrum mogli cieszyć się pełnym spektrum brzmienia, natomiast do osób przebywających po prawej lub lewej stronie widowni intensywniej docierał dźwięk z kanału, bliżej którego się znajdowali. O panoramie i np. położeniu konkretnych instrumentów na scenie nie było nawet mowy.

W przypadku systemu d&b Soundscape, dzięki zaawansowanemu processingowi i odpowiednim ułożeniu głośników (zwłaszcza na froncie sceny), producent może zapewnić doskonałą lokalizację dźwięki dla wszystkich widzów, którzy znajdują się na widowni. Przy d&b Soundscape nie mówimy tylko o kierunkowości i kontroli dźwięku każdego głośnika, a o całym systemie, który pozwala na zaawansowane, niemal fizyczne lokalizowanie źródła dźwięku.

Zaciekawionym polecamy też film dostępny w serwisie vimeo – www.vimeo.com/254283562

Więcej info:
Producent: www.dbaudio.com 
Dystrybutor: www.konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj