Potężny subwoofer koncertowy JBL VTX B28 już dostępny! [VIDEO]

0

Tydzień po premierze potężnego subwoofera JBL VTX B28, producent informuje o wprowadzeniu go do oferty. Przyjrzyjmy mu się zatem nieco bliżej…

Mocny subwoofer JBL VTX B28 to najnowsza pozycja w ofercie dedykowana dla systemów JBL serii VTX A. Nowa konstrukcja powstała w oparciu o dwa 18-calowe przetworniki 2288H-M.

Wyposażono go w nowy, niezwykle wygodny 2-punktowy system podwieszania, który umożliwia podwieszanie zarówno w konfiguracji wszechkierunkowej, jak kardioidalnej (złącza NL4 są zarówno z tyłu, jak z przodu obudowy), a samo grono może składać się nawet z 16 subwooferów. Do łączenia subbasów nie stosuje się przy tym klasycznych pinów, lecz specjalnie zaprojektowane zapadki mocujące.

Przygotowane przez producenta akcesoria i nowy system podwieszania sprawiają, że JBL VTX B28 jest bardzo w elastyczny w sposobach instalacji zarówno w konfiguracjach mobilnych, touringowych, jak instalacyjnych.

Równocześnie koncern JBL zadbał aby dedykowane oprogramowanie predykcyjne Line Array Calculator (LAC) oraz HiQNet Performance Manager uwzględniało nowy model subwoofera. o czym pisaliśmy w poniższym newsie:

JBL Professional ogłasza aktualizację oprogramowania JBL Tour Audio Software Suite

Jak czytamy na stronie producenta, zastosowane dwa 18-calowe przetworniki JBL 2288H-M z podwójną cewką Differential Drive czwartej generacji o średnicy 4” zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej liniowości pasma przenoszenia. Cechują się wyjątkowo dużym wychyleniem membrany i gwarantują znakomitą wydajność i świetne brzmienie.

Waga subbasu to 87 kg przy wymiarach 508 mm x 1324 mm x 750 mm. Konstrukcja obudowy wykonana z gęstej sklejki brzozy bałtyckiej pokrytej trwałym lakierem Black DuraFlex została zoptymalizowana pod kątem zwiększenia sztywności i zminimalizowania fal stojących, a centralny wylot tunelu bass-reflex został zaprojektowany tak, by zminimalizować turbulencje i zapewnić efektywne przetwarzanie pasma już od 25 Hz!

Warto jeszcze wspomnieć, że subbas ma zapewnioną pyło- i wodoodporność IP55. Subwoofer JBL VTX B28 ma impedancję 4 Ohm i może być napędzany końcówkami Crown Audio I-Tech 12000HD lub I-Tech 4x3500HD. Przy dedykowanym presecie VTX B28 80 możliwe jest uzyskanie 141 dB w szczycie.

Pozostaje już tylko czekać na cenę, dostępność w Polsce i pierwsze testy 😉

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here