Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Lublinie z nagłośnieniem JBL Professional

0
OSM-Lublin-JBL-Professional
FOTO: Piotr Bakal dla magazynu Muzyka i Technologia

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie wyposażona została w nowy system nagłośnieniowy bazujący na zestawach głośnikowych JBL Professional. Za dostarczenie i instalację odpowiedzialna była firma ESS Audio, przedstawiciel marki w Polsce.

Nowoczesne nagłośnienie, oferujące dźwięk wysokiej jakości staje się standardem w obiektach prowadzących szeroko pojętą działalność koncertową – co powinno cieszyć wszystkich, zarówno samych muzyków, jak i publiczność. Do listy tak wyposażonych obiektów niedawno dołączyła Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie, która otrzymała instalację dostarczoną przez ESS Audio, bazującą m.in. na zestawach głośnikowych JBL Professional.

OSM-Lublin-Sala-KoncertowaUczelnie muzyczne pełnią ważną rolę na muzycznej mapie Polski. Przede wszystkim kształcą gusta młodych ludzi, przyszłych muzyków, artystów, kompozytorów (a często także realizatorów) i jednocześnie uczestniczą w życiu koncertowym. Nikogo nie trzeba zatem przekonywać, jak ważne jest, by dysponowały wysokiej klasy nagłośnieniem. W takich placówkach zwykle zresztą znajdują się sale koncertowe (nierzadko nawet dość duże), pozwalające na regularne organizowanie różnych wydarzeń. Nie inaczej jest w przypadku OSM w Lublinie, która formalnie powstała już w sierpniu 1944 roku (wówczas jako Państwowy Instytut Muzyczny, nb. będąc pierwszą placówkę tego typu w powojennej Polsce).

Od tego czasu przeszła szereg zmian organizacyjnych, pociągających za sobą także zmiany nazwy, aż w 1972 roku stała się Państwową Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II stopnia. Swoją aktualną siedzibę otrzymała w październiku 1970 roku, zaś w 1984 roku, z okazji 40-lecia, nadano jej imię Karola Lipińskiego. Warto też wspomnieć, że szkolne zespoły miały okazję wielokrotnie koncertować, nie tylko w Polsce, ale również za granicą – a uczniowie regularnie zdobywają nagrody w wielu konkursach. Ponadto, w 2010 roku Minister Edukacji Narodowej nagrodził uczelnię tytułem „Szkoły odkrywców talentów”.

JBL-AM5212_OSM-LublinDostarczona przez firmę ESS Audio instalacja nagłośnieniowa jest oparta o głośniki marki JBL Professional, a rolę systemu frontowego spełniają tu podwieszone pary modeli szerokopasmowych JBL AM5212/95 (typ A) oraz JBL AM5212/26 (typ B). Są one bardzo kompaktowe, ważąc tylko 20,2 kg przy wymiarach 713 x 371 x 458 mm, ale jednocześnie w takim wnętrzu gwarantują odpowiednie pokrycie i doskonały dźwięk w każdym punkcie.

JBL AM to seria idealnie skrojona do potrzeb obiektów widowiskowych i teatrów. Warto przy okazji zaznaczyć , że głośniki z tej linii pracują, między innymi, w słynnej hali sportowo-widowiskowej Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Soundcraft-Vi1000_OSM-Lublin

W sali koncertowej znajduje się także mikser cyfrowy Soundcraft Vi1000 co świadczy o absolutnie bezkompromisowym podejściu do jakości dźwięku. Konsoleta charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, przy zachowaniu ogromnych możliwości.

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com
Producent: https://www.soundcraft.com
Dystrybutor: https://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj