Nowe narzędzia promocji muzyki na Deezer, Facebooku i Instagramie

0

Dwie duże platformy internetowe – Deezer i Facebook (do którego należy również Instagram) – wprowadzają zmiany mające na celu ułatwienie muzykom oraz innym twórcom treści multimedialnych dotarcia do odbiorcy i zarabiania na ich autorskiej twórczości.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na sposoby promocji i monetyzacji treści audio oraz wideo, a także śledzenia i analizy zainteresowania odbiorców, Facebook i Deezer wprowadzają ulepszenia do swoich serwisów.

Facebook nawiązał w tym celu współpracę z TuneCore, aby dać niezależnym artystom możliwość dystrybucji ich muzyki w ramach wewnętrznej biblioteki muzycznej na platformie. Jak ma to działać? Opublikowana przez artystę muzyka staje się dostępna dla fanów za pośrednictwem Facebook Stories i Instagram Reels. Twórca otrzymuje płatność za każdym razem, gdy jego utwór zostaje wykorzystany i opublikowany w jakimś materiale. System ma również oferować dostęp do analiz TuneCore, dzięki czemu każdy będzie mógł dokładnie śledzić statystyki odtwarzania i wykorzystania swoich utworów.

„Ze względu na popularność krótkich filmów, Facebook Stories i Instagram Reels to dwie ważne platformy, na których fani znajdują piosenki i wykonawców, a ich kariery rozwijają się, gdy ich piosenki rozprzestrzeniają się wirusowo. Facebook Independent Artist Program jeszcze bardziej zwiększa szansę na bycie zauważonym dla niezależnych artystów z całego świata.“

mówi Andrea Gleeson z TuneCore

Jednocześnie serwis streamingowy Deezer uruchomił nową aplikację mobilną Deezer for Creators („Deezer dla twórców”) na urządzenia iOS. Ma ona zapewnić artystom i twórcom podcastów możliwość obserwowania w jasny i przejrzysty sposób, jak ich autorskie treści są konsumowane w skali dnia, tygodnia i miesiąca. Dane analityczne uproszczono do postaci grafiki, podzielono na kategorie według platformy, krajów i list odtwarzania.

Czy korzystacie już z jakichś oficjalnych form dystrybucji, promocji i zarabiania na muzyce w internecie? Może najwyższy czas zacząć?

Więcej o programie Facebook Independent Artist Program:
https://www.tunecore.com/artist-services/facebook-music

Więcej o Deezer for Creators:
https://creators.deezer.com/user/login

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj