Nagłośnienie KV2 serii EX w klubie Khalijia

0

Wymagania stawiane przed instalacyjnymi systemami nagłośnieniowymi są naprawdę spore. Z jednej strony dźwięk musi być cichy, a jednocześnie klarowny i pełny w porze lunchu czy odpoczynku gości, natomiast nocną porą udźwignąć ekstremalne poziomy przy minimalnych zniekształceniach. Lokal Khalijia postawił na KV2 Audio.

Nowa restauracja Khalijia Lounge & Restaurant, mieszcząca się w prestiżowej lokalizacji w centrum Barcelony, zaledwie rzut kamieniem od słynnego Passeig de Gracia, to najnowszy punkt noclegowy Barcelony o orientalnym charakterze. Oferuje wszystko, od libańskiego i marokańskiego jedzenia po egzotyczne koktajle połączone z muzyką na żywo.

Jej celem jest zaspokojenie potrzeb wymagających klientów, którzy cenią sobie jakość na każdym poziomie, dlatego też wiodący specjaliści od integracji systemów AV z Barcelony, Silence Electroacústica S.L., otrzymali zlecenie na zaprojektowanie i zainstalowanie systemów audio, oświetlenia i sterowania DMX. Wybór padł na system KV2 Audio oparty na aktywnej serii głośników EX.

Z punktu widzenia audio, system ten musiał sprostać szerokiemu spektrum wymagań, od ekstremalnie wysokiej jakości, z reprodukcją muzyki na niskim poziomie w porze lunchu i przez tłumy wczesnym wieczorem, aż po wysokoenergetyczne występy na żywo. Właściciel i CEO firmy Silence, Jose Luis Rosales, nie wahał się określić specyfikacji KV2 Audio:

“Nasza pasja do jakości i niezwykła przyjemność wynikająca ze słuchania systemów KV2 Audio sprawiła, że był to bardzo łatwy wybór. Jako firma, nasze hasła to jakość, trwałość i wykonanie – nigdy nie polecilibyśmy żadnego produktu ani żadnej marki, która nie spełniałaby tych trzech kryteriów. Na szczęście KV2 spełnia je wszystkie. Wybraliśmy komponenty z serii EX, po pierwsze ze względu na ich niezwykle wysoką jakość odtwarzania muzyki na żywo, a po drugie ich niezwykłą delikatność, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki na niskim poziomie – jest to naprawdę ważne dla stworzenia odpowiedniej atmosfery dla restauracji. Innym ważnym czynnikiem był rozmiar – seria EX jest niewiarygodnie kompaktowa, a jednocześnie zdolna do osiągów, które całkowicie odbiegają od ich rozmiarów – i jest aktywna, więc nie ma potrzeby martwić się o to, gdzie umieścić wzmacniacze.”

Tak więc firma Silence zainstalowała główny system składający się z dwóch KV2 EX10 uzupełnionych o parę kompaktowych subwooferów EX1.2 MkII w strefie występów oraz kolejne cztery, niezwykle kompaktowe EX6 jako system rozproszony w całej reszcie baru i restauracji.

“Połączony rezultat z audio, inteligentnym oświetleniem i wideo jest fantastyczny. Klient jest zachwycony, podobnie jak publiczność i jestem bardzo dumny z tego, co udało się osiągnąć w Khalijia. Spełniliśmy nasz cel, którym było dostarczenie emocji i pasji poprzez połączenie naszego doświadczenia, naszego know-how i oczywiście, odpowiednich produktów. Naszym zadaniem jest dostarczenie wiedzy i produktów niezbędnych do zapewnienia sukcesu projektu i zadowolenia klientów, którzy się nim cieszą.”

– podsumowuje Jose Luis Rosales

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kv2audio.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here