PRS Guitars przedstawia model SE Hollowbody II Piezo

0

Poznajcie nowość ze stajni PRS Guitars. Przed Wami wyjątkowa gitara z serii SE Hollowbody II Piezo, łącząca świat instrumentów akustycznych i elektrycznych w jednym.

Miłą niespodziankę zaprezentowała dziś firma PRS Guitars ogłaszając wprowadzenie do oferty modelu SE Hollowbody II Piezo. Gitara jest pierwszym instrumentem serii SE wyposażonym w przetwornik piezo, który pozwala wydobyć charakter gitary typu hollowbody w bardziej naturalny, akustyczny sposób.

Instrument miał początkowo zostać zaprezentowany podczas tegorocznej edycji Experience PRS. Niestety jego odwołanie i przeniesienie częściowo do sieci spowodowało sporo zamieszania i niestety premiera instrumentu została przeniesiona.  Warto jednak było poczekać.

Jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby nam do głowy, aby wprowadzić gitarę Hollowbody II Piezo do serii SE, ale uważamy, że jest to kolejny przykład jak rozwijamy naszą ofertę SE.

– komentuje Jack Higginbotham, dyrektor operacyjny PRS Guitars

PRS SE Hollowbody II Piezo to połączenie rezonującego brzmienia konstrukcji hollowbody ze wszystkim dobrodziejstwami jakie daje rasowy elektryk typu solid body. Gitara została wyposażona w dwa przetworniki 58/15 “S” oraz system piezo zaprojektowany dzięki współpracy firmy LR Baggs i PRS Guitars. Daje to naprawdę dużą wszechstronność modelu zarówno jeśli chodzi o paletę brzmień elektrycznych jak i oczywiście akustycznych. Na pokładzie znajdziemy dwa dedykowane potencjometry głośności. Jeden dla przetworników magnetycznych drugi dla piezo. Do tego dwa gniazda wyjściowe.

Jeśli chodzi o budowę to mamy tutaj top i płytę tylną z klonu, a dokładnie pięciowarstwowego laminatu klonowego, pokrytego fornirem z klonu płomienistego. Do tego mahoniowe boki i gryf z palisandrową podstrunnicą. Na niej 22 progi oczywiście z ptasimi markerami z abalonu. Wszystkie elementy bindingu – na główce, podstrunnicy, korpusie oraz w otworach rezonansowych wykonano z naturalnego klonu kędzierzawego.

Do dyspozycji mamy także trójpozycyjny przełącznik oraz wspólne pokrętło Master Tone. Na główce klucze PRS. Gitara oferowana jest w dwóch wersjach wykończenia – Black Gold Burst i Peacock Blue Burst.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here