Koncertowy system liniowy JBL VTX na wyposażeniu firmy LATE.

0
Firma LATE z systemem liniowym JBL Professional VTX

Firma „LATE” od wielu lat działa na rynku artystycznym świadcząc usługi z zakresu kompleksowej obsługi wydarzeń scenicznych, biznesowych, rozrywkowych, a także naukowych. W czerwcu 2021 r. firma kupiła wielofunkcyjny, koncertowy system liniowy JBL serii VTX.

Wśród zakupionego sprzętu jest sekcja szerokopasmowa w postaci 24 szt. JBL VTX A8 oraz 16 szt. subwooferów JBL VTX B18, które korzystają z opatentowanych rozwiązań mechanizmów montażowych.

jbl-vtx-a8-b18

Cały system jest napędzany ośmioma wzmacniaczami CROWN I-Tech 4x3500HD oferującymi cztery kanały, dedykowane presety, stabilną pracę i to wszystko przy niewielkiej wadze. 

CROWN I-Tech 4x3500HD

Poprosiliśmy właściciela firmy LATE, Pawła Dudzińskiego, o komentarz, dlaczego zdecydował się na zakup systemu liniowego JBL VTX i jak on się sprawuje.

“Nasza przygoda z systemem JBL VTX A8 zaczęła się całkiem ciekawie. Dowiedzieliśmy się o możliwości realizacji dużej ilości riderowych koncertów plenerowych w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy, padło pytanie – co z systemem? Jesteśmy firmą nastawioną na kompleksową realizację takich wydarzeń, ale dział nagłośnienia nie był jeszcze tak dobrze zaopatrzony. Do tej pory jedynym systemem liniowym w firmie było znane i nie zawsze lubiane SLA 112. Padła propozycja, aby rozeznać się w rynku, z jakiego rzędu kwotami trzeba się zmierzyć w przypadku zakupu światowej klasy systemu. Nie ukrywam, że był to dość ważny parametr w kontekście kończącej się prawie 2 letniej pandemii, podczas której było niewiele pracy. 

Firma LATE z systemem liniowym JBL Professional VTX

Analizowaliśmy “za i przeciw” chyba wszystkich topowych systemów małej i średniej wielkości. Wybór padł na JBL VTX. Rozpoczęliśmy rozmowy z ESS Audio, które od początku bardzo mocno wspierało i wspiera nas do dziś, na każdym kroku tej „szalonej” inwestycji.  

Docelowym systemem miał być znany i lubiany VTX V20. Po głębszym przeanalizowaniu naszych potrzeb ESS Audio zaproponowało nam VTX A8. Z racji, że jesteśmy firmą bardziej eventową niż koncertową, system okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest niewielki, bardzo mobilny, lekki, szybki i łatwy w montażu. Jak na swój rozmiar – system jest bardzo skuteczny, ma rewelacyjne brzmienie, a nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na bardzo dokładne i łatwe „kątowanie” systemu i rigging.

Akcesoria ułatwiające podwieszenie czy stackowanie i transport systemu to kolejny silny punkt VTX’a. Do wyżej wymienionej “A8-mki” dołożyliśmy subwoofery VTX B18. Są bardzo skuteczne, punktualne, precyzyjne i w pełni kompatybilne z VTX A8 w kontekście podwieszenia, czy stackowania a nawet transportu. 

Wszystkie zestawy zasilane są dedykowanymi końcówkami mocy Crown I-Tech 4x3500HD. System predykcji i procesingu odbywa się za pomocą bardzo intuicyjnego oprogramowania dostarczanego przez JBL. 

Firma-LATE-z-systemem-liniowym-JBL-Professional-VTX_1

VTX A8 to dla nas system “szyty na miarę”. Świetnie radzi sobie podczas koncertów plenerowych, gdzie dużą zaletą jest brzmienie, skuteczność i doskonały system montażu. Jednocześnie jest rewelacyjnym rozwiązaniem eventowym. Krystalicznie czysty i skuteczny dźwięk, rozmiar, jakość i estetyczny wygląd, to jego mocne strony
w scenerii hotelowej czy targowej.  

Cykl „Letnie Brzmienia” to drugi rok pracy z systemem VTX. Mamy przyjemność działania z naprawdę topowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Co tydzień mamy do czynienia z różnorodnymi gatunkami muzycznymi i różnym podejściem do brzmienia oraz miksu. System radzi sobie bezbłędnie i zbiera bardzo dobre opinie realizatorów. 

Wybór VTX A8 to kolejny duży krok w rozwoju naszej firmy. Zastosowane technologie sprawiają, że praca z tym systemem jest bardzo przyjemna, a osiągnięte efekty dają dużo satysfakcji.”

– mówi Paweł Dudziński, właściciel firmy “LATE”


Systemy liniowe JBL serii VTX, to bogata rodzina produktów, która oferuje dużą elastyczność konfiguracji. Począwszy od dużych szerokopasmowych modułów serii VTX A12 do najmniejszego, niedawno zaprezentowanego systemu najnowszej generacji serii VTX A6. Ponadto bardzo precyzyjne subwoofery, które są skuteczne zarówno przy niskiej i wysokiej dynamice utworów. Nic więc dziwnego, że kolejne firmy nagłośnieniowe decydują się na niezawodną jakość stawiając na w pełni riderowy zestaw oferujący bardzo plastyczne brzmienie sprawdzające się w każdym rodzaju muzyki.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Nowy system liniowy JBL VTX A6 i subwoofer JBL VTX B15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj