JBL VTX V20 w Ara Muse Hall

0

Światowej klasy sala koncertowa Ara Muse Hall na kampusie Jeju National University w Korei Południowej od pewnego czasu może pochwalić się nowym systemem nagłośnieniowym. Wrażenia akustyczne zapewnia słuchaczom system HARMAN Professional Solutions wraz z głośnikami matrycowymi JBL VTX V20.

Ara Muse Hall to nowoczesna sala koncertowa, w której odbywają się koncerty, musicale, sztuki teatralne, przedstawienia taneczne oraz wiele innych wydarzeń. Aby zapewnić krystalicznie czysty dźwięk w 450-osobowym teatrze, potrzebne były najnowocześniejsze rozwiązania audio, które uzupełniły istniejący system nagłośnienia.

Wiodący integratorzy AV TechData Co., Ltd. i Daegwang Media zaprojektowali i zainstalowali system nagłośnienia HARMAN Professional Solutions zdolny do zapewnienia nieskazitelnego dźwięku w całym obiekcie.

Jak czytamy na stronie polskiego dystrybutora marki, firmy ESSAudio:

Aby zapewnić najlepszą w swojej klasie moc wyjściową, zrównoważone pasmo przenoszenia i imponujący zasięg, wybrano najnowocześniejsze liniowe głośniki matrycowe JBL VTX V20.
Głośniki zostały wyposażone w najnowocześniejszą technologię napędu różnicowego, która radykalnie zmniejsza wagę przetwornika, zapewniając lepsze odprowadzanie ciepła, niższą kompresję mocy i wyższy zakres dynamiczny.

“Uniwersytet Jeju National potrzebował rozwiązania audio, które zapewniłoby zapierający dech w piersiach klarowny dźwięk i czystość podczas różnych wydarzeń. W projekcie wystąpiły jednak ograniczenia budżetowe i nie można było wymienić całego systemu. Dlatego też całościowe rozwiązanie musiało zostać zaprojektowane i zainstalowane z uwzględnieniem istniejących produktów, na które składało się między innymi frontfille, centerfille i subwoofer. Zdecydowaliśmy, że system JBL VTX będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ będzie kompatybilny z istniejącą konfiguracją i zapewni szerokie pokrycie większości miejsc”.
– powiedział Hyun Su Park, przedstawiciel handlowy Tech Data Co.

W głośnikach V20 zastosowano również opatentowany przez JBL “Radiatation Boundary Integrator”, który łączy sekcje wysokich i średnich częstotliwości w celu poprawy zasięgu poziomego. Żeby zapewnić potężne brzmienie niskich tonów w całym obiekcie, integratorzy zainstalowali subwoofer JBL S25, który wykorzystuje dwa 15-calowe przetworniki do zapewnienia doskonałej reprodukcji bardzo niskich częstotliwości do 26Hz.

Do zasilania systemu użyto wzmacniacze Crown I-Tech 12000HD, zapewniające imponującą moc wyjściową i wszechstronne wbudowane cyfrowe przetwarzanie sygnału. System jest sterowany za pomocą cyfrowej konsolety Soundcraft Vi2000. Jej kompaktowe rozmiary łączą unikalną koncepcję ergonomicznej powierzchni roboczej wyposażonej w unikalne systemy Vistonics z potężnym, opartym na technologii STUDER, silnikiem DSP Soundcraft SpiderCore.

„ Założony na wyspie Jeju (wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO) Narodowy Uniwersytet Jeju, zaprasza gości i artystów z całego świata, dlatego chcieliśmy stworzyć system nagłośnienia, który zapewniłby światowej klasy dźwięk, jak również mógłby być przystosowany do wielu różnych wydarzeń. Rozwiązania, które otrzymaliśmy od firm HARMAN i TechData przerosły nasze oczekiwania i jesteśmy im bardzo wdzięczni za wzorową realizację projektu”.
– powiedział Seung Won Song, który jest tam inżynierem dźwięku.

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com/
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj