DPA 4055 – nowy mikrofon do stopy już w Polsce!

201
DPA-4055---nowy-mikrofon-do-stopy

Jak informuje firma Audiostacja, nowy i zarazem pierwszy w ofercie producenta DPA, mikrofon do stopy oznaczony symbolem 4055, jest już dostępny w Polsce! Czy ma szansę być mocnym konkurentem na rynku? Wiele na to wskazuje…

DPA 4055 [wspominaliśmy już o nim przy okazji premiery TUTAJ] to pierwszy mikrofon tego producenta zaprojektowany specjalnie do niskich częstotliwości i wysokiego ciśnienia akustycznego produkowanego przez bęben basowy zestawu perkusyjnego, czyli tak zwaną „stopę“.

DPA-4055-Kick-Drum-Microphone

Jak wiadomo, na rynku jest sporo mikrofonów do stopy. W większości jednak są one zaprojektowane w taki sposób, by dobrze sprawdzały się w muzyce rockowej, jazzowej i wielu innych gatunkach. Wszystkie te mikrofony pozwalają osiągnąć tradycyjny dźwięk stopy dla danego gatunku, ale mocno ingerują w naturalne brzmienie instrumentu i nie podkreślają jego prawdziwego charakteru. To sprawia, że brzmienie jest wtórne.

4055 ma to całkowicie zmienić, stawiając na głowie tradycyjną koncepcję mikrofonu perkusyjnego, kończąc z koloryzowanym brzmieniem. Jak zapewnia producent, DPA 4055 oferuje przejrzysty, wysokiej jakości dźwięk i linearną charakterystykę brzmieniową zarówno wtedy, gdy mikrofon jest ustawiony na wprost bębna, jak i pod kątem. Mikrofon został zaprojektowany w taki sposób, by można go było umieścić na zewnątrz, a także w środku bębna basowego, co pozwala na niemal nieograniczone możliwości kształtowania brzmienia.

Co najważniejsze, jest on już dostępny w Polsce dzięki firmie Audiostacja, dystrybutorowi marki DPA Microphones w Polsce, dzięki czemu sami będziecie mogli go sprawdzić. Sugerowana cena to 3310 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl