NAMM 2022: pierwszy mikrofon do stopy w ofercie DPA!

298
DPA-4055-Kick-Drum-Microphone

DPA 4055 to pierwszy mikrofon tego producenta zaprojektowany specjalnie do niskich częstotliwości i wysokiego ciśnienia akustycznego produkowanego przez bęben basowy zestawu perkusyjnego, czyli tak zwaną „stopę“.

Wedle słów samego producenta, DPA 4055 to mikrofon, który zapewnić ma czysty, neutralny i naturalny dźwięk, z jakiego słynie DPA – w odróżnieniu od wielu innych, typowych mikrofonów przeznaczonych do stopy, które nadają sygnałowi z góry określony ton.

DPA-4055-Kick-Drum-Microphone

Jego kształt to kolejna unikalna cecha, która odróżnia go od innych mikrofonów do „centrali“ – jego asymetryczna konstrukcja ułatwia ustawienie po wsunięciu do bębna dowolnej wielkości bez ryzyka rozdarcia powłoki bębna. 

Można go również umieścić wewnątrz lub na zewnątrz bębna, dzięki czemu znalezienie idealnego miejsca jest szybkie i łatwe. Dodatkowo 4055 ma grubą piankę tłumiącą podmuchy powietrza, umieszczoną przed kapsułą za kratką, aby poradzić sobie z turbulencjami w otworze bębna, a jego maksymalny SPL to aż 164 dB!

DPA-4055-Kick-Drum-Microphone

Oczywiście wykorzystanie DPA 4055 nie musi ograniczać się do stopy – równie dobrze sprawdzi się na innych źródłach, takich jak instrumenty dęte, basowe, czy wzmacniacze do gitary elektrycznej, zarówno w studiu, jak i na scenie.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl