Alcons Audio zapowiada nowy subwoofer kardioidalny!

0
Alcons Audio BC272

Alcons Audio BC272 to najnowsza propozycja helenderskiego producenta profesjonalnych systemów dźwiękowych, dedykowana zarówno do instalacji stałych jak również przenośnych w postaci koncertów czy innych wydarzeń.

Kompaktowy subwoofer Alcons Audio BC272 został zaprojektowany tak, aby oferował jak najlepszą kontrolę kierunkowości, uzupełniając jednocześnie dowolny system wykorzystujący nagłośnienie Alcons z opatentowaną technologią Pro-Ribbon. Odpowiednia konfiguracja wooferów (15″ na froncie i 12″ z tyłu) sprawia, że w połączeniu z odpowiednim procesorem głośnikowym, oferuje on kontrolę charakterystyki kardioidalnej dla niskich częstotliwości przy jednoczesnej redukcji propagacji w tył do -42 dB i to bez konieczności stosowania dodatkowych subwooferów. Otwory systemu bass-reflex umieszczono zarówno z przodu jak i z tyłu – w obu przypadkach ulokowane są obok głośnika.

Alcons Audio BC272

Głośniki charakteryzują się impedancją 4 Ohm, a pasmo przenoszenia subwoofera to 40 Hz – 150 Hz (±3 dB). Rekomendowaną końcówką mocy jest oczywiście autorska konstrukcja Sentinel3, przy pomocy której w zakresie 40 Hz – 100 Hz uzyskamy szczytowy poziom SPL 127 dB. Korzystając ze wzmacniacza Sentinel10 wartość ta wzrosta do 132 dB.

Alcons Audio BC272

Jak w całej rodzinie systemów nagłośnieniowych Alcons Audio, także w nowym subwooferze zastosowano specjalny układ Signal Integrity Sensing (SIS) dla uzyskania naturalnego odtwarzania dźwięku niezależnie od długości kabla i impedancji wzmacniacza. Całą konstrukcję BC272 zamknięto w obudowie o wymiarach 667 × 500 × 700 mm pokrytej odporną na zarysowania powłoką Durotect. Touringowa wersja subwoofera wyposażona w uchwyty i gniazdo na tyczkę waży 71 kg (wliczając w to znajdujący się w komplecie wózek na kółkach), natomiast ciężar wersji instalacyjnej (BC272i), którą można podwieszać wynosi 63 kg.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj