Alcons Audio w Oslo Opera House

0

Zdobywczyni czterech norweskich Grammy, wokalistka i kompozytorka Emilie Nicolas pod koniec 2019 roku dwukrotnie wystąpiła na deskach Oslo Opera House. Artystce na scenie towarzyszyło nagłośnienie marki Alcons Audio.

Popowe hymny i nastrojowe ballady Emilie Nicolas mają bardzo szeroki zakres dynamiki – od najcichszego, delikatnego wokalu po mocne, energetyczne, szybkie instrumentacje. By sprostać wymogom skomplikowanych wykonań, szef sekcji akustyków, inżynier dźwięku – Stian Sagholen, postanowił wykorzystać systemy nagłośnieniowe marki Alcons Audio.

“Stian skontaktował się z nami po majowym pokazie w Nidarosdomen w Trondheim . Artysta powiedział, że nie ma innego wyjścia, jak tylko zastosować systemy Alcons podczas koncertów w Oslo Opera House.”

– powiedział Arnstein Fossvik z Trondheim Lyd

Trondheim Lyd dostarczył zatem kompaktowy system liniowy Alcons LR18 składający się z 36 modułów liniowych LR18, czterech uniwersalnych monitorów średniej wielkości VR12 i czterech modułów LR7 jako wypełnienie. Do tego zastosowano sześć subwooferów kardioidalnych o bardzo wysokiej wydajności – BC543. Cały system był zasilany i kontrolowany przez 12 wzmacniaczy Sentinel10.

„Od pierwszego momentu, kiedy tylko dźwięk wydostał się z nagłośnienia, brzmienie było wyjątkowo dobre. Nawet przed optymalizacją, zestaw wybrzmiewał znacznie lepiej niż większość istniejących systemów PA w Norwegii. Pomimo trudnej akustyki pomieszczenia, pokrycie w pionie i poziomie było bardzo spójne, dźwięk był skoncentrowany, liniowy i z mocnym sub-basem. Byłem także pod wrażeniem bardzo wysokiego zapasu mocy.”

– mówi Stian

Arnstein powiedział także, że Stian Sagholen był bardzo zadowolony z pozytywnego oddźwięku napływającego od publiczności. Słuchacze zachwalali najwyższej jakości dźwięk, co dowodzi, że wybór systemu Alcons był zdecydowanie właściwy.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą publikacją na temat systemu liniowego Alcons LR24:

System liniowy Alcons LR24 Pro-Ribbon niebawem w Polsce!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj