Zacznij przygodę muzyczną z Roland Aerophone mini

0

Wśród wielu poważnych premier sprzętowych jakimi raczyła nas w ostatnim miesiącu firma Roland, ta mogła przejść trochę niezauważona, a szkoda… Postanowiliśmy wam więc nieco przybliżyć instrument dęty o nazwie Aerophone mini, który swoją premierę miał pod koniec września.

O ile technologia cyfrowa zadomowiła się już na dobre w instrumentach klawiszowych, sprzęcie gitarowym czy perkusyjnym, a nawet instrumentach smyczkowych, tak świat instrumentów dętych wciąż wydaje się środowiskiem dość hermetycznym, a dla producentów instrumentów cyfrowych niezdobytym bastionem.

Jednak wszystko wskazuje na to, że jest to jedynie kwestia czasu i technologia cyfrowa stety lub niestety, w zależności od tego kto ma jakie podejście do tematu, zawita w niej na stałe szybciej niż by nam się to mogło wydawać.

Wyobraźcie sobie jakie nowe możliwości brzmieniowe może sprawić cyfryzacja tego instrumentu. Oczywiście ciężko tu póki co mówić o realnej konkurencji dla klasycznych akustycznych instrumentów jak flet, klarnet, saksofon czy trąbka, nie mniej jednak otwiera się przed nami drugi równoległy świat instrumentów dętych obok którego ciężko przejść obojętnie.

Niewątpliwym pionierem i producentem, który dostrzegł tutaj nowe możliwości jest firma Roland i mimo, że na swoim koncie ma już bardziej zaawansowane cyfrowe instrumenty dęte jak Aerophone AE-10 czy Aerophone GO to teraz przyszedł czas na najmłodszego, najprostszego i zarazem najmniejszego członka tej rodziny, czyli modelu Aerophone mini oznaczony symbolem AE-01.

Jeśli więc zawsze chciałeś zacząć grać na instrumencie dętym, a klasyczny instrument akustyczny wydawał Ci się zbyt trudny a do tego szukasz dobrodziejstw jakie oferuje technologia cyfrowa to Aerofon mini może być bardzo dobrym wyborem.

Ten nowoczesny instrument dęty sprawia, że nauka jest niezwykle łatwa, więc szybko zaczniesz grać swoje ulubione utwory. Palcowanie jest proste do zrozumienia, nie ma skomplikowanych akordów do nauki jak w przypadku pianina, gitary czy ukulele. Sześć pokładowych brzmień pozwala na testowanie różnych stylów muzycznych, a kompaktowy desing sprawia, że instrument możesz zabrać wszędzie.

Z łącznością Bluetooth oraz darmową aplikacją możesz szybko rozwijać swoje umiejętności. Aplikacja oferuje ponad 50 dodatkowych brzmień oraz wybór lekcji dla początkujących. Możesz również odtwarzać piosenki z urządzenia mobilnego i grać wraz z nimi! Poprzez podłączenie słuchawek można kontynuować swoją muzyczną przygodę w dzień lub w nocy, bez zakłócania spokoju sąsiadów i domowników.

Interesujące? Naszym zdaniem tak. O ile u nas w Polsce instrumenty te nie cieszą się jeszcze zbytnią popularnością tak za oceanem jest na nie prawdziwe boom!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.roland.com/pl

A teraz czas na krótką prezentację możliwości jakie drzemią w Roland Aerophone mini:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here