Yamaha Genos – to już nie tylko rozbudowana stacja robocza

0

Niedawna premiera najnowszego produkty japońskiego giganta przyniosła zupełnie nowe, niejako odświeżone spojrzenie na instrumenty tej klasy. W przypadku Yamaha Genos, producent postawił na ergonomię, poprawę brzmień i efektów, przy jednoczesny odchudzeniu instrumentu.

Zacznijmy więc od tego ostatniego, czyli wagi Yamaha Genos. Może Was to zaskoczyć, ale Genos waży jedyne 13 kg. Powodem tego jest plastik, którego nie szczędzono w budowie tego instrumentu. Jednych to ucieszy, drugich pewnie zaniepokoi. Ale uwierzmy producentowi w wieloletnie doświadczenie i zaufajmy, że plastik nie musi oznaczać kiepskiej jakości obudowy.
Dzięki jedynie 13 kg wagi, instrument można w prosty i wygodny sposób przenosić z imprezy na imprezę lub z domu do studia nagrań.

Ergonomia Yamaha Genos również przynosi odrobinę świeżości. Producent i w tym przypadku postanowił przeprojektować nieco interface, ułatwiając nam dostęp do szeregu funkcji, których używanie zazwyczaj było mocno utrudnione. Wywoływanie funkcji instrumentu często odbywa się poprzez wciśnięcie nie więcej niż jednego przycisku, a duży kolorowy ekran TFT w czytelny sposób pokaże nam gdzie w danym momencie się znajdujemy (gdzie – czyli, którą funkcję wywołaliśmy).

Organ (FSX), Initial Touch/Aftertouch, to nic innego jak 76 klawiszowa klawiatura, w którą wyposażono nowy Genos. Producent umożliwił również ustawienia dotyku wśród których znajdziemy: Normal, Easy1, Easy2, Soft1, Soft2, Hard1, Hard2 – do wyboru, do koloru!

Yamaha Genos, to przede wszystkim nowe, przyjemniejsze dla ucha brzmienia.
Polifonia 256 i technologie AWM Stereo Sampling oraz AEM odpowiedzialne za generowanie dźwięku pozwalają cieszyć się naprawdę świetnym brzmieniem.
Instrument oferuje również 28 insertowych efektów, wśród których znajdziemy chociażby Reverb, Chorus, DSP, Master Compressor i inne.

Yamaha Genos rzeczywiście rzuca nieco światła na instrumenty klasy Stacji Roboczych. Lekka konstrukcja i nowe, dobre brzmienia pozwalają sądzić, że rynek tzw. keyboardów w końcu idzie ku nowej jakości, nie szufladkując tych instrumentów w segmencie “samograjów” z kiepskiej jakości brzmieniami.

Więcej informacji technicznych znajdziecie na stronie producenta www.europe.yamaha.com
Prezentację instrumentu możecie również znaleźć na polskiej stronie www.pl.yamaha.com

UDOSTĘPNIJ
Krzysztof Mendyk
Posiadacz dwóch unikatów - Epiphone Elvis Presley - model Elvis-CE i Epiphone Genesis Deluxe Pro. Twórca i założyciel grupy o nazwie "Domowe Studio Gitarowe", prowadzonej na łamach facebooka od 2015 roku. "Pasją jest przeżyć, a nie żyć"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ