Wielki powrót syntezatora Roland JD-800 w formie Zen-Core Model Expansion

0

Jeden z najpopularniejszych syntezatorów, debiutujący na początku lat 90-tych, powraca jako instrument wirtualny oraz jako model brzmieniowy dla klawiszy Roland Jupiter-X.

We wczesnych latach 90-tych krajobraz instrumentów klawiszowych zdominowany był przez cyfrowe syntezatory o głębokich możliwościach programowania, ale z ograniczonymi funkcjami ręcznego sterowania parametrami dźwięku. 

Przedstawiony w 1991 roku Roland JD-800 zmienił ten stan rzeczy, powracając do korzeni dzięki rozbudowanemu panelowi kontroli, inspirowanemu tradycyjnymi syntezatorami analogowymi, jednocześnie oferując nowoczesne, cyfrowe metody syntezy i nowatorską paletę barw, która szybko zrobiła furorę na rynku.

Łącząc oryginalne kształty fal JD-800 z zaawansowanymi technikami modelowania, JD-800 Model Expansion przywraca do życia te legendarne brzmienia rodem z lat 90-tych, które teraz można używać w dowolnym DAW-ie jako instrument wirtualny, albo załadować do kompatybilnych urządzeń firmy Roland.

Roland JD-800 Zen-Core Model Expansion współpracuje z wirtualnymi instrumentami Zenology oraz Zenology Pro, a także z klawiszami Roland Jupiter-X i Jupiter-Xm. Dostęp do modelu brzmieniowego JD-800 można uzyskać na platformie Roland Cloud.

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/us/products/rc_jd-800_model_expansion/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here