Waldorf Iridium: Poznaj możliwości nowego syntezatora [VIDEO PL]

0

Początek wakacji to premiera potężnego, polifonicznego 16-głosowego i cyfrowego syntezatora. Dziś mamy dla Was ciekawą i obszerną prezentację możliwości nowego Waldorf Iridium!

Dwa lata po premierze Waldorf Quantum, producent wprowadza do sprzedaży jego wersję desktopową. I choć producent zastosował tutaj nową nazwę modelu to w praktyce otrzymujemy ten sam potężny silnik syntezy tylko w kompaktowej formie. Przed Wami Waldorf Iridium, o którym zaraz po premierze wspominaliśmy krótko TUTAJ.

Teraz wiemy już o nim znacznie więcej, dlatego zapraszamy Was do obejrzenia bardzo ciekawej i polskojęzycznej prezentacji video nowego syntezatora:

Waldorf Iridium to polifoniczny 16-głosowy cyfrowy syntezator z tym samym potężnym silnikiem syntezy, jaki jest w syntezatorze Quantum. I tak jak Quantum ma nieograniczone możliwości kształtowania brzmienia.

Iridium wyposażony jest w trzy oscylatory, trzy filtry cyfrowe na każdy głos (dwa w sekcji Dual Filter, jeden w Digital Former), 6 obwiedni, 6 LFO, Komplex Modulator (kombinację LFO/obwiedni z definiowanym przez użytkownika kształtem) i wiele innych elementów, które tylko czekają na wykorzystanie jako źródła w 40 slotach matrycy modulacji (Mod Matrix)!

Najmocniejszą stroną syntezatora Iridium są wielofunkcyjne oscylatory. Każdy z oscylatorów może działać w jednym z pięciu trybów: Wavetable, Waveform (modelowanie analogowych fal oscylatorów), Particle (synteza granularna lub odtwarzanie sampli), Resonator oraz Kernel (różne warianty syntezy).

Kolejny mocny punkt to logiczna struktura i szybki dostęp do najważniejszych parametrów, które mają własne pokrętła, a pozostałe funkcje można kontrolować za pośrednictwem kolorowego ekranu dotykowego i enkoderów. Pod ekranem znajdują się sterowane gałkami sekcje (m.in. miksera i filtrów). Natomiast obok znajduje się matryca z 16 padami, dzięki którym można grać akordami, skalami czy obsługiwać sekwencer.

Jak informuje dystrybutor, firma Audiostacja, syntezator jest już dostępny w Polsce, a jego sugerowana cena to 9.990 PLN. Nie jest to mało ale jest to syntezator dla świadomych i zaawansowanych użytkowników, a także sound-designerów, którzy docenią przyjazny interfejs dający możliwość błyskawicznego projektowania własnych i niepowtarzalnych brzmień.

Więcej szczegółów
Producent: https://waldorfmusic.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here