[VIDEO] KAWAI MP7SE oraz MP11SE: Profesjonalne pianina sceniczne!

0

Pod koniec ubiegłego roku Kawai, zaprezentowało dwa profesjonalne pianina sceniczne Kawai MP7SE oraz MP11SE. Dziś możemy poznać je znacznie bliżej…

Realistyczne brzmienia, solidne wykonanie i masa przydatnych funkcje sprawiają, że warto zainteresować się nową propozycją od japońskiego producenta.

Zacznijmy od wyższego modelu MP11SE…

MP11SE, czyli następca MP11 posiada 88 drewnianych najwyższej jakości klawiszy w technologii Grand Feel Action, wyposażonych w 3 sensory z funkcją Let Off. Polifonia 256 dźwięków oraz dołączony w zestawie potrójny pedał GFP-3 ucieszy najbardziej wymagających pianistów. Podobnie jak w fortepianie akustycznym, wszystkie klawisze wykonane są w całości z długich kawałków drewna, które opierając się na centralnym punkcie podparcia, wykonują płynny, „huśtawkowy” ruch, dokładnie taki sam jak w fortepianie.

Brzmień do wyboru mamy ok. 40, ale są one najwyższej jakości. A brzmienia fortepianu zaczerpnięto z koncertowego fortepianu Shigeru Kawai SK-EX oraz SK-5 i Kawai EX. Także mamy do czynienia z brzmieniową potęgą. Dla czytelności i łatwej nawigacji brzmienia podzielono na sekcje: Piano, Electric Piano oraz Inne.

W tym przypadku jakość musi ważyć. 34 kg, to nie mało ale producent nie chciał iść na kompromisy przy użyciu podzespołów czy samej klawiatury. Na pokładzie oczywiście mnóstwo dodatkowych funkcji i usprawnień, oraz możliwości modyfikacji brzmienia. Chociażby opcja łączenia brzmień, efekty, podział klawiatury, bluetooth, wyświetlacz LCD,  wszystkie potrzebne wyjścia i wejścia, rejestracja odtwarzania plików MP3 oraz WAV i wiele więcej…

Więcej szczegółów na stronie:
www.kawai.co.uk/mp11se

Kawai MP7SE, można w skrócie nazwać odchudzoną wersją MP11SE…

Tutaj mamy już plastikową klawiaturę ale nadal bardzo dobrej jakości i zachowującej funkcję Let Off oraz potrójny czujniki. Dzięki temu waga spada o 10 kg więc jest bardziej mobilnie. Ta sama technologia dźwięku oraz brzmienia fortepianów. Polifonia wynosi 256 głosów, taka sama ilość brzmień!

Tu producent w zestawie dostarcza już tylko pojedynczy pedał F-10H. Poza tym nadal mnóstwo funkcji jak:

  • Efekty: Hall (6 typów), efekty do 129, symulacja wzmacniacza
  • Moduły: Split (4 fazy), Layer
  • Metronom: 10 rodzajów taktów, 100 rytmów
  • Sekwencer: 10 utworów Midi, 1 pętla (max. 90.000 nut)
  • Mp3/Wave-Odtwarzacz/Rejestrator: Odtwarzacz Mp3/Wave oraz rejestrator
  • Złącza: 1 x Słuchawki, Line out, Line in, Sustain, 3 pozycyjny pedał (GFP-3), przełącznik nożny, Expression
  • Pamięć: USB Stick
  • USB / MIDI: Midi (in/out/thru), USB to Device, USB to Host
  • Wyświetlacz: Wyświetlacz LCD (128 x 64 pikseli)

Więcej szczegółów na stronie: 
www.kawai.co.uk/mp7se

Dystrybucja: www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here