Roland RP102. Prawie fortepian, a jeszcze pianino

0

Ostatnie klawiszowe nowości Rolanda, to instrumenty od prostych, domowych pianin, do instrumentów aspirujących do grona w pełni profesjonalnych nakierowanych na klientów najbardziej wymagających. Jaki jest zatem Roland RP102? Śpieszymy z odpowiedzią!

Roland stara się znaleźć “złoty środek” i produkować instrumenty dla każdego. Piękno to i godne uznania, gdyż dom bez muzyki wydaje się być pusty – wręcz martwy.
I tak też poniekąd reklamowane jest nowe pianino cyfrowe RP102… jako niedrogie, a jednocześnie wykorzystujące najnowsze dokonania ze świata techniki cyfrowej.

Roland RP102 to instrument przede wszystkim ładny i nieagresywny pod względem swojej urody. Nic w nim nie świeci i nie błyszczy. Utrzymany jest również w standardowym ciemnym zabarwieniu, co w dzisiejszych przekoloryzowanych czasach jest jego niewątpliwym atutem. Prosta forma RP102 będzie zatem raczej na pewno pasowała do, w zasadzie, każdego pomieszczenia.

Na wielkie uznanie zasługuje nagradzana wielokrotnie technologia SuperNatural oraz klawiatura PHA-4. Te dwa techniczne elementy pianina sprawiają, że po pierwsze brzmi ono naprawdę autentycznie, a po drugie, jego klawiatura wydaje się być jak najbardziej zbliżona do rzeczywistej klawiatury fortepianowej z właściwym skokiem i reakcją.

W sieci Rolanda RP102 można znaleźć za około 4000 PLN. Roland twierdzi, że to niewiele jak na tej klasy instrument. Wszystko jednak zależy czego oczekuje się od instrumentu.
RO102 zaoferować może wiele. Poza klasycznym wydźwiękiem technologicznym w postaci klawiatury i samego brzmienia, pianino oferuje cyfrowe rozwiązania, które zyskały sobie całkiem spore grono fanów. Jedną z nich jest Roland Piano Partner 2, czyli aplikacja z którą instrument łączy się poprzez wbudowany moduł Bluetooth®. Połączenie takie zapewnia użytkownikowi dużo szersze pole działania aniżeli sam instrument. Dzięki Roland Piano Partner 2, uzyskujemy dostęp do cyfrowych partytur, do nauki gry na instrumencie i wielu innych funkcji.

Tak czy inaczej, Roland RP102, to instrument ciekawy i rzeczywiście nie aż tak drogi. Podobne instrumenty potrafią kosztować zdecydowanie więcej. Nie posiadając zbytecznych światełek i podświetlanych paneli, pianino nie tylko ładnie się prezentuje, ale i powinno sprawdzić się jako instrument szkoleniowy dla początkujących. Nie rozpraszając ich mnogością funkcji i tychże błyskotek, uczeń będzie w stanie poczuć się jak przed prawdziwym akustycznym instrumentem.
Warto podkreślić, że RP102 wyposażono jeszcze w trzy pedały mające tę samą funkcjonalność co instrumenty akustyczne, czyli pedał forte, piano oraz sostenuto.

Więcej informacji znajdziecie na polskiej stronie producenta www.pl.rolandeasteurope.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here