Roland 50th Anniversary Concept Model! Przyszłość, która nigdy się nie kończy…

412
Roland 50th Anniversary Concept Model

W tym roku firma Roland świętowała swoje okrągłe 50. urodziny. Z tej okazji, japoński producent instrumentów elektronicznych przygotował mnóstwo muzycznych i sprzętowych atrakcji oraz premier, a uwieńczeniem tego okresu jest niezwykły, jubileuszowy 50th Anniversary Concept Model!

Firma Roland Corporation została założona w Osace w Japonii w 1972 roku i od tego czasu projektuje i buduje jedne z najbardziej kultowych elektronicznych instrumentów muzycznych na świecie. Takie nazwy jak TR-606, 707 czy 808, Space Echo, Vocoder, Juno czy System-700, a przede wszystkim ich brzmienia, na stałe zapisały się na kartach muzycznej historii oraz w pamięci słuchaczy i twórców muzyki niemal w każdym możliwym gatunku. Roland słynie także z pianin i fortepianów cyfrowych, które goszczą zarówno na scenach muzycznych jak i w naszych domach.

Roland-50th-Anniversary

Podczas kończącego się roku 2022 mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych premier sprzętowych zarówno marki Roland jak i należącej do Roland Corporation, marki BOSS. Wszystkie je znajdziecie w naszych publikacjach: TUTAJ

Od początku istnienia firmy Roland zawsze wykorzystywał najbardziej obiecujące technologie elektroniczne, aby odkrywać na nowo wrażenia z gry na pianinie akustycznym, szanując jednocześnie piękne dźwięki i historię instrumentu. Od czasu wypuszczenia w 1973 roku pierwszych japońskich pianin elektronicznych, EP-10 i EP-20, oraz pierwszego na świecie czułego na dotyk pianina elektronicznego, EP-30 (1974) i RD-1000 (1986), firma Roland nieustannie pracował nad dążeniem do perfekcji w tworzeniu instrumentów klawiszowych.

Roland-EP-10-EP-20-RD-1000

Dodatkowe innowacje, w tym V-Piano (2009), Kiyola (2015), opracowane wspólnie z japońskim producentem mebli Karimoku, oraz Facet Grand Piano (2020), nagrodzony główną nagrodą projekt poszukujący pianina przyszłości, pokazuje, jak Roland od dziesięcioleci kontynuuje tę innowacyjną tradycję.

Uwieńczeniem tego okresu jest stworzenie przez producenta niezwykłego pianina cyfrowego Roland 50th Anniversary Concept Model.

Roland 50th Anniversary Concept Model

Instrument wyposażono w najnowszy system dźwiękowy i brzmienia Rolanda wraz z najbardziej legendarnymi dźwiękami i ekspresją pianina Rolanda, z klawiaturą bardziej naturalną i responsywną niż kiedykolwiek wcześniej. Jednoczęściowy, formowany drewniany korpus pianina koncepcyjnego, również zaprojektowany we współpracy z Karimoku, został zainspirowany połączeniem przeszłości i przyszłości, podczas gdy jego sztywna obudowa, zawierająca japońskie drewno dębowe, zapewnia wiernie rezonujące dźwięki fortepianu z głośników.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat tego instrumenty, to zapraszamy na specjalną stronę przygotowaną przez producenta: TUTAJ.

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/pl