Oficjalna prezentacja video najnowszego Nord Stage 3

0

Na temat nowego stage piana od Nord Keyboards pisaliśmy już przy okazji jego premiery podczas Musikmesse 2017 w artykule: “Nord Stage 3 – nowa odsłona tego co znamy.”

Teraz przyszedł czas na oficjalne video promujące ten najnowszy instrument:

Na serię instrumentów Nord Stage 3 składają się trzy modele: Compact – 73 klawisze, częściowo doważone – Waterfall, HP76 – 76 klawiszy z systemem Hammer Action Portable oraz 88 – 88 klawiszy doważonych z mechanizmem młoteczkowym. Poza rozmiarami i wagą, w specyfikacji nie zauważymy między nimi żadnej różnicy. Jedynie sekcja drawbarów w modelu Compact została rozwiązania inaczej niż w pozostałych dwóch instrumentach.

Nord Stage 3 88
Nord Stage 3 Compact
Nord Stage 3 HP76

Każdy model oferuje trzy niezależne sekcje odpowiedzialne za generowanie dźwięku:

  • Sekcja PIANO posiada 2GB pamięci na próbki fortepianów i pianin elektrycznych (Nord Piano Library). Dodano także specjalne filtry, a polifonia to obecnie 120 głosów.
  • Sekcja ORGAN wykorzystuje emulacje instrumentów elektromechanicznych i tranzystorowych zapożyczonych z organów C2D. Do dyspozycji mamy też nowe modele piszczałkowych organów Principal Pipe. Na uwag zasługuje także ulepszona symulacja „wirujących” głośników.
  • Sekcja SYNTH oparta jest na silniku syntezatora Nord Lead A1. Charakteryzuje się większą polifonią – 34 głosy i pamięcią 480MB. Na pokładzie także nowe typy oscylatora.

Więcej szczegółów na znajdziecie na stronie producenta www.nordkeyboards.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here