Korg volca drum i volca modular

1

Rodzina instrumentów Korg Volca wzbogaciła się o dwa nowe modele: drum i modular. Producent, podobnie jak wielu kolegów z branży 😉 postanowił nie czekać do NAMM Show 2019 i już teraz prezentuje swoje nowości!

Jak wspomniałem wyżej, nowe modele są integralną częścią całej serii volca, która charakteryzuje się  małymi rozmiarami, zasilaniem bateryjnym i co za tym idzie, świetną mobilnością.

Korg volca drum to sześciogłosowy syntezator perkusyjny wzbogacony o sekwencer. Jest to już trzeci przedstawiciel grupy rytmiczno-basowej, obok volca beats i kick.

Instrument oparty jest na prostym przebiegu fali, gdzie dźwięki tworzone są o wybrane przebiegi oscylatora i różne typy modulacji, jak wysokość dźwięku czy obwiedni. Sekcja wave i overdrive dodają zniekształcenia i dodatkowe tony, a sekcja efektów nadaje brzmieniom nowe życie.

Dzięki zastosowanemu silnikowi DSP urządzenie oferuje dość specyficzny zestaw brzmień, tworzący niepowtarzalny charakter Volca Drum. Sugerowana cena to 649 zł.


Korg volca modular to semimodularny albo półmodularny (jak kto woli) syntezator, dzięki któremu proces eksperymentowania i poszukiwań brzmień staje się naprawdę ekscytujący. Instrument posiada 8 modułów i 50 punktów patch.

Osiem modułów, Volca Modular składa się z niezależnych analogowych modułów syntezatora, efektów cyfrowych i sekwencera. Każdy z modułów został starannie wybrany ze względu na jego kompletność.

Moduły są wewnętrznie połączone, dzięki czemu dźwięk może być wytwarzany nawet przed podłączeniem dołączonych kabli. Połączenia modułów za pomocą kabla szpilkowego mają pierwszeństwo przed połączeniami wewnętrznymi, omijając je.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.korg.com
Dystrybutor: http://www.megamusic.pl

1 KOMENTARZ

  1. Witam,

    Jak syntezatory tego typu pracują w DAW’ie muzycznym typu FL Studio? Bo zastanawiam się jak przełożyć dźwięk z syntezator do DAW’a…

    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here