Klawisze marki Roland podczas trasy koncertowej Depeche Mode!

0

Potężna, dwudziesta w historii zespołu Depeche Mode, trasa koncertowa Global Spirit Tour, zakończyła się w ubiegłym roku. Dziś wracamy na scenę z Peter Gordeno, klawiszowcem zespołu, który pokaże Wam klawiszowy arsenał zespołu.

Wszyscy, którzy znają muzykę tej brytyjskiej, synthpopowej grupy wiedzą, że ich siłą napędową są syntezatory. Peter Gordeno, grający na trasie koncertowej Global Spirit zespołu Depeche Mode, potrzebuje zestawu syntezatorowego, który będzie mu służył zarówno przy Personal Jesus jak i Enjoy The Silence, czego zatem używa…?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z poniższego materiału video:

W skrócie:

  • Martin Gore, kiedy nie gra na gitarze używa kontrolerów klawiszowych Roland A-800 Pro. Mimo upływu lat, ten świetny instrument jest wciąż produkowany i cieszy się niesłabnącą popularnością.
  • Andrew Fletcher, kolejny nieśmiertelny członek zespołu również używa tych samych kontrolerów, czyli Roland A-800 PRO.

  • W arsenale Petera Gordeno znajdziemy świetny model Roland RD-2000, który swoją premierę miał właśnie w 2017 roku, kiedy to rozpoczęła się wielka trasa koncertowa Depeche Mode. Oprócz niego znajdziemy też syntezator analogowy Mooga oraz słynny Access Virus.

Dan Roe, technik odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe w zespole dodaje: obserwując ponad 120 koncertów, który już się odbyły w ramach trasy koncertowej, stwierdzam, że klawisze Rolanda są niesamowicie niezawodne, bardzo wygodne do gry i wyposażone w genialne brzmienia nie tylko fortepianów ale także synthy itp.

Więcej szczegółów
https://www.roland.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here