Kawai Novus NV5 z nagrodą „Good Design Award”

0

W sierpniu tego roku firma Kawai zaprezentowała hybrydowe pianino z serii Novus – NV5. Nowy instrument został także zauważony i doceniony przez Japan Institute of Design Promotion, która przyznała mu prestiżową nagrodę „Good Design Award”.

Coroczny program Good Design Award zaprasza firmy z całego świata do zgłaszania nowych produktów do oceny przez komisję sędziowską. W tegorocznym programie dokonano przeglądu ponad 4700 zgłoszeń, z podziękowaniami dla 1420 prac obejmujących szeroki zakres kategorii.

Hybrydowe pianino Kawai Novus NV5 zostało oficjalnie przedstawione na początku sierpnia 2019 r., a sprzedaż rozpoczęła się w Japonii i Europie na początku października. Instrument ten łączy w sobie najlepszą klawiaturę fortepianową Kawai Millennium III Acoustic, w tym prawdziwy mechanizm tłumienia, z najnowszym silnikiem dźwiękowym Renderingpiano SK-EX i technologiami wzmocnienia premium opracowanymi we współpracy ze specjalistami audio z firmy Onkyo, aby zapewnić niezwykle realistyczne wrażenia z gry na pianinie akustycznym.

Ta nagroda jest 24. nagrodą Good Design Award przyznaną Kawai i jest następstwem sukcesu Novus NV10, który otrzymał tę samą prestiżową nagrodę w 2017 roku.

Komentując tegoroczne osiągnięcie, projektant produktu Shinichi Ito zauważył: „Wielu klientów, którzy lubią grać na pianinie, pragnie rozwijać swoje umiejętności za pomocą instrumentu akustycznego, jednak często istnieją praktyczne ograniczenia, takie jak przestrzeń i objętość, które uniemożliwiają spełnienie tego marzenia. NV5 pokonuje te ograniczenia, pozwalając pianistom cieszyć się grą na pianinie akustycznym przy niskim poziomie głośności lub ze słuchawkami w bardzo kompaktowym, stylowym instrumencie.”

Kawai Novus NV5 zostanie zaprezentowany wraz z innymi zwycięskimi pracami na Good Design Exhibition 2019, która odbędzie się w Tokyo Midtown (Roppongi, Tokio) w dniach od 31 października do 4 listopada. Przedsprzedaż rozpoczęła się w Japonii i Europie na początku października, a inne regiony będą dostępne na początku 2020 roku!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kawai-global.com
Dystrybutor: http://www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here