Kawai K-300 Aures: zaawansowane pianino hybrydowe!

0

Po premierze pianina hybrydowego Kawai K-500 Aures podcza Musikmesse 2018, nadszedł czas na kolejny model: K-300 Aures. Wielu z Was doskonale zna serię pianin akustycznych K. Teraz, dzięki nowej technologii ich możliwości znacznie się powiększają.

Najnowszy Kawai K-300 Aures to, jak zapewnia producent, najbardziej zaawansowany instrument hybrydowy (łączący cechy instrumentu akustycznego i cyfrowego) w ich ofercie.

Nowe pianino może wydobywać dźwięk klasycznie, czyli za pomocą strun i młoteczków, oraz dzięki nowej technologii AURES, czyli specjalnego systemu, który pozwala płycie rezonansowej pianina na dostarczanie cyfrowego dźwięku bez pomocy dodatkowych głośników.

Unikalna technologia płyt akustycznych AURES została opracowana we współpracy z wiodącym producentem audio w Japonii, firmą Onkyo i zawiera nowo zaprojektowane wysokowydajne komponenty przetworników, które przekazują energię bardziej wydajnie niż konwencjonalne części. Powstały dźwięk, wytworzony w całości przez płytę rezonansową jest bogaty, mocny i ekspansywny, a także wzmocniony wyjątkowymi właściwościami harmonicznymi litego drewna świerkowego.

Nie myślcie jednak, że to w zasadzie jest to normalne pianino tylko z jakąś dziwną technologią. Absolutnie! Instrument wyposażony jest w potężny procesor, który znajdziemy także w fortepianie hybrydowym Kawai Novus NV10 czy flagowym pianinie cyfrowym CA98, oferujący prawie 90 próbek dźwiękowych. Chodzi tylko o sposób w jaki jest on generowany i jak go usłyszymy.

Instrument dysponuje wszystkimi dobrodziejstwami jakie daje cyfrowa technologia na najwyższym poziomie jednocześnie zachowując akustyczne rozwiązania.

Na pokładzie oczywiście znajdziemy świetny i intuicyjny dotykowy panel sterujący, który po wygaszeniu jest praktycznie nie widoczny i nie rozprasza pianistów podczas gry.

Jak informuje dystrybutor marki w Polsce, firma Silesia Music Center, pierwsze modele K300 Aures i K500 Aures mają się pojawić w Polsce jeszcze w tym roku.

Więcej szczegółów:
Producent: http://kawaius.com/product/k300-aures
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

Przypominamy także nasz materiał z premiery Kawai K-500 Aures, gdzie jako jedni z pierwszych mogliśmy poznać tajniki nowej technologii:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here