Jak brzmi najnowsze KAWAI CA49 & CA59?

1

W połowie maja swoją światową premierę miały najnowsze pianina cyfrowe CA49 i CA59 marki Kawai, które już są dostępne w Polsce! Dziś mamy dla was całkiem sporą dawkę możliwości brzmieniowych nowych instrumentów.

Przypomnijmy, że najnowsze modele serii CA (Concert Artist) zastąpiły znane i cenione modele CA48 i CA58, a na początku roku podczas targów muzycznych NAMM Show 2020, producent zaprezentował także wyższe modele oznaczone symbolami CA79 i CA99. Pisaliśmy o nich m.in,. w artykule: Kawai CA79 & CA99, nowe pianina cyfrowe dla wymagających.

Dziś jednak mamy dla Was najnowsze materiały video, które przybliżą wam możliwości brzmieniowe tytułowych instrumentów.

KAWAI CA49

Jak wspominaliśmy już wcześniej, pianino cyfrowe Kawai CA49 doczekało się nowych rozwiązań w porównaniu do swoje poprzednika CA48. Mowa tu w szczególności o budowie klawiatury, która jeszcze bardziej zbliża pianino cyfrowe do wzorca akustycznego, a także o ogromie funkcji, które z pewnością spodobają się większości użytkownikom!

Kawai CA 49 to podstawowy model tej serii jednak jak przystało na serię klasy Premium, nawet on z pewnością zadowoli wymagających pianistów. Pomimo, że nie znajdziecie w nim ani dotykowego wyświetlacza, ani części funkcji wyższych modeli, nie powinien was zawieść, a to przede wszystkim ze względu na klawiaturę, której budowę gruntownie przemyślano.

Jego klawiatura skupia się przede wszystkim na jak najbardziej autentycznym odwzorowaniu mechaniki instrumentów akustycznych. Jak sama nazwa wskazuje system Grand Feel Compact zaprojektowany został tak aby czerpać to co najlepsze z topowej serii Grand Feel jednocześnie zachowując bardziej kompaktową formę.

88- klawiszową klawiaturę Grand Feel Compact wykonano z drewna. Mimo swojej bardziej kompaktowej formy klawisze te są przedłużane tak aby tworzyć odpowiednią przeciwwagę w przypadku gry na krawędzi klawiszy. Ten oraz wiele innych systemów zbliżonych do mechaniki pianin akustycznych tworzy świetną mieszankę odpowiedzialną za realistyczne odczucia z gry.

Wszystkie modele pianin serii Concert Artist wykończono bardzo dobrą powierzchnią Ivory Touch. Materiał ten łagodnie absorbuje pot pojawiający się na opuszkach palców, a także skutecznie naoliwia klawisze zapobiegając obsuwaniu się palców, co ma decydujący wpływ na świetną kontrolę i technikę gry.

Kolejna ważna cecha to nowoczesny trójsensorowy system, który polepsza czułość podczas powtarzania tego samego dźwięku, a także umożliwia przedłużenie wybrzmiewania pierwszego, gdy dołączają się kolejne, np. w trakcie gry legato. 

Na koniec funkcja Let-Off, która jest subtelnym odczuciem kreski pod spodem klawisza przy grze bardzo delikatnej. Doświadczeni pianiści przykładają uwagę do tego drobnego oporu, by uzyskać najlepszą kontrolę podczas gry w pianissimo.

To oczywiście tylko sama klawiatura, a do tego dochodzą świetne brzmienia, których część mogliście usłyszeć na powyższym filmie, a także masa przydatnych funkcji. Na pokładzie także 4 wbudowane głośniki z przestrzennym dźwiękiem, Bluetooth 4.0, wbudowane efekty, lekcje i wiele więcej…!

Sugerowana cena: ok. 9.000 zł


KAWAI CA59

Model CA59 oferuje jeszcze więcej! Zaczynając od drewnianej klawiatury, z młoteczkami, stopniowym doważaniem, przeciwwagą w basowych rejestrach i potrójnym czujnikiem, który niezwykle dokładnie symuluje dynamikę gry na instrumencie akustycznym (np. głośniejszy dźwięk przy powtórnym uderzaniu z tą samą siłą tego samego klawiszu).

Niesamowicie realistyczne brzmienie, uzyskane dzięki pieczołowitemu nagrywaniu każdego dźwięku fortepianu wydobywa się z tego pianina za pomocą 4 głośników o łącznej mocy 100W. To naprawdę dużo, jak na pianino o przeznaczeniu domowym.

Dodatkowo mnogość brzmień i możliwości ich modulacji sprawiają, że pianino to nie będzie dobre jedynie w przypadku nauki, ale gra na nim stanie się świetną zabawą! Ważna jest także możliwość połączenia pianina z innymi urządzeniami multimedialnymi. W tym przypadku możliwe jest to za pomocą Bluetooth, USB, czy wejścia słuchawkowego mini-Jack i Jack. To mało? Zatem pianino to oferuje jeszcze możliwość nagrywania, odtwarzania dźwięku, posiada pedały oraz wbudowane lekcje. To naprawdę wiele!

Sugerowana cena: ok 11.700 zł

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kawai-global.com
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center

Przy tej okazji zapraszamy Was do naszej wcześniejszej publikacji na ich temat:

Kawai prezentuje nowe pianina cyfrowe serii Concert Artist: CA49 i CA59

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj