Will Hunt z grupy Evanescence o perkusjach Roland i module TD-50

0

Wydaje się, że Will Hunt znalazł swój “złoty środek” na wyjątkowe i w dużej mierze niepowtarzalne brzmienie. Dzięki modułowi Roland TD-50 łączy perkusję akustyczną z elektroniczną, wyznaczając nowy kierunek współczesnych brzmień perkusyjnych, które skrzętnie wykorzystuje w twórczości zespołu Evanescence.

Will Hunt – perkusista, aranżer i jeden z filarów amerykańskiej grupy Evanescence wydaje się podążać przez muzyczne życie zupełnie w poprzek do panujących trendów. Akustyczno-elektroniczne brzmienia są na porządku dziennym jego twórczości – tylko jak on to robi? Dziś o Roland V-Drums i module TD-50, dzięki któremu Will łączy elektronikę z akustyką.

Jak sam mówi, sięgnął już chyba po wszystko co było i jest, w palecie produktów Rolanda.
Grał już na zestawach TD-6, TD-30 i innych. Ale dopiero łącząc perkusję akustyczną i “klasyczną 50-kę” wydobył z perkusji to, czego możemy być świadkami podczas słuchania Evanescence na żywo lub w zaciszu swojego mieszkania.

Ok, zatem co składa się na zestaw Willa Hunta?
Przede wszystkim sercem jego brzmień jest moduł perkusyjny TD-50, pozwalający na wygenerowanie ponad 400 dynamicznych brzmień studyjnej jakości. Moduł zaopatrzony jest również w wejścia USB pod cyfrowe pady dla wieloczujnikowego systemu, 14 calowy werbel cyfrowy (PD-140DS) i 18-calowy, cyfrowy talerz RIDE (CY-18DR). Pełną specyfikację znajdziecie na stronie https://www.roland.com/pl/products/td-50.

Will korzysta również z kilku połączonych zestawów V-Drums. I tak w jego arsenale znajdziecie pady, talerze i inne perkusjonalia Rolanda. Jego zestaw posiada unikatowe elementy, które w połączeniu z tradycyjną perkusją akustyczną dają niesamowite wręcz możliwości.
Posłuchajcie koniecznie co perkusista Evanescence sądzi o współpracy z Rolandem i grze na elektronicznych perkusjach serii V-Drums z wykorzystaniem modułu TD-50.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.roland.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here