Talerze typu Smack Stacks od firmy Meinl Cymbals to blaszki efektowe, które sprawdzą się świetnie w wielu gatunkach muzycznych, takich jak hip-hop, R’n’B, funk, gospel, drum&bass i wielu innych electro pochodnych gatunkach. Mieliśmy okazję sprawdzić je dla Was zatem zapraszamy do naszej recenzji i próbek brzmieniowych.

Firma Meinl Cymbals wprowadziła do swojej oferty cztery nowe zestawy talerze perkusyjnych Smack Stacks, dostępne w seriach Byzance Vintage i HCS. Każdy z nich doskonale współpracuje z werblem, wzbogacając back beat lub będąc alternatywą dla werbla.

Meinl-Smack-Stacks_review_uptone

Na nasz warsztat testowy trafiły trzy zestawy. Są to HCS 10″/12″/14″ oraz Byzance Vintage 10/12/14 oraz 8/16. Ten ostatni zestaw, choć z założenia służy głównie jako rozszerzenie zestawu 10/12/14, to samodzielnie oferuje także ciekawe brzmienie co postaramy się Wam pokazać w poniższym materiale video. Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Meinl HCS 10″, 12″, 14″ Smack Stack składa się z trzech talerzy wyprofilowanych tak, aby stworzyć charakterystyczny efekt brzmieniowy. Zwiększone napięcie daje wyraźny atak i krótkie wybrzmiewanie, idealne do szybkich akcentów, podczas gdy luźne ustawienia zapewniają dłuższe wybrzmiewanie.

Meinl-HCS-10_12_14-Smack-Stack
Meinl HCS 10″/12″/14″ Smack Stack

Działa dobrze, gdy jest sparowany z werblem, aby wzmocnić back beaty lub jako alternatywa dla werbla. Te wykonane z mosiądzu blaszki są najtańszym rozwiązaniem z całej testowanej przez nas rodziny Smach Stack, jednak w naszym odczuciu są świetną opcją brzmieniową w bardzo rozsądnej cenie.

Meinl-Byzance-Vintage-10_12_14_Smack-Stack
Meinl Byzance Vintage 10″/12″/14″ Smack Stack

Meinl Byzance Vintage 10″, 12″, 14″ Smack Stack, jak sama nazwa wskazuje, składa się z trzech talerzy wykonanych z brązu B20 i wyprofilowanych tak, aby stworzyć charakterystyczny efekt brzmieniowy typu clap, znany świetnie z lat 80-tych i wytwarzany przez różnego rodzaju samplery, grooveboxy i inne elektromaszyny. Jest jednym z najpopularniejszych modeli w rodzinie Smack Stack i zapewni Wam niezwykle szerokie spektrum możliwości brzmieniowych.

Meinl-Byzance-Vintage-8_16-Smack-Stack
Meinl Byzance Vintage 8″/16″ Smack Stack

I wreszcie Meinl Byzance Vintage 8″, 16″ Smack Stack. Jak wspomnieliśmy na początku, jest to z założenia zestaw, który ma uzupełniać brzmieniowo, wyżej przedstawiony set 10/12/14. Jednak samodzielnie grany również oferuje bardzo ciekawy sound.

Werdykt!

Obiektywnie patrząc trudno jest wyłonić ewidentnego zwycięzcę tego zestawienia. Każdy z oferowanych Smack Stacków brzmi zupełnie inaczej, ale to nie znaczy, że któryś brzmi lepiej lub gorzej. Wszystko zależy od naszych preferencji i stylistyki muzycznej w której się poruszamy. Z pewnością są to blaszki, które świetnie odnajdą się w gatunkach takich jak hip-hop, R’n’B, funk, gospel, drum&bass czy innych electro pochodnych gatunkach. Muzykom rockowym mogą one najmniej przypaść do gustu ale finalnie to sami musicie ocenić czy są to instrumenty dla Was.

Meinl-Smack-Stacks_review

Subiektywnym faworytem tego zestawienia zostaje model HCS 10/12/14, a to za sprawą wyraźnego ataku i krótkiego wybrzmienia, co jest idealne do szybkich akcentów, a w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną tworzy instrument dostępny praktycznie dla każdego. Nie mniej jednak polecam Waszej uwadze całą rodzinę Smack Stacków od Meinla bo każdy z przedstawionych zestawów jest godnym polecenia i świetnie się sprawdzi jako talerz efektowy.

Łukasz Łapiński
uptone.pl

Sugerowane ceny:

  • Meinl HCS 10″/12″/14″ Smack Stack – ok. 680 PLN
  • Meinl Byzance Vintage 10″/12″/14″ Smack Stack – ok. 1380 PLN
  • Meinl Byzance Vintage 8″/16″ Smack Stack – ok. 1020 PLN

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlcymbals.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd
Brzmienie
Wszechstronność
Cena
uptone.pl to codzienna porcja informacji z branży muzycznej. Nowinki sprzętowe, muzyczne, koncerty, warsztaty, testy, wydarzenia...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj