Terence Higgins prezentuje zestaw perkusyjny Pearl Session Studio Select

0

Odświeżona w ubiegłym roku seria bębnów Pearl Session Studio Select, doczekała się kolejnej, ciekawej prezentacji video, za którą wziął się sam Terence Higgins!

Cieszące się niekwestionowaną popularnością wśród muzyków, ceniących sobie vintagowe brzmienie, bębny Pearl Session Series, doczekały się w ubiegłym roku dość znacznego odświeżenia, o czym zresztą wspominaliśmy. W rezultacie, producent proponuje jeszcze ciekawsze, jeszcze lepiej brzmiące i jeszcze piękniejsze zestawy Pearl Session Studio Select, wyposażone w customowe elementy znane z flagowej serii Masterworks.

Zobaczcie zatem nową prezentację, którą przygotował dla Was producent wraz z genialnym Terencem Higginsem.

Zatem przypomnijmy parę szczegółów o zestawach Pearl Session Studio Select…

Pierwsze co rzuca się w oczy w nowych bębnach, to znane z serii, cienkie korpusy o grubości zaledwie 5,4 mm. Do ich konstrukcji dołożono technologię EvenPly-Six znaną właśnie z Masterworks. Bębny zbudowano z drewna brzozy oraz mahoniu afrykańskiego i wykończono w dwóch odmianach kolorystycznych: Gloss Barnwood Brown i Piano Black. Dostępna jest również jeszcze jedno, absolutnie wyjątkowe wykończenie z okleiną Delmar w kolorze nazwanym przez producenta “Nicotine White Marine Pearl”, która widzicie na poniższym zdjęciu:

Firma Pearl zaprezentowała również inne wersje na rynek amerykański. Są nimi: Antique Crimson Burst i Black Halo Glitter zastępujące Piano Black oraz Ice Blue Oyster i Molten Matte Black Pearl z okleinami Delmaru.

W odświeżonej wersji warto zwrócić uwagę na krawędzie korpusów ścięte pod kątem 60 stopni. Ponadto uwagę zwracają drewniane obręcze bębna basowego, obręcze SuperHoop II o grubości 2,3 mm (werbel, floor tomy i tomy), system zawieszenia OptiMount, lugi Pearl Session RL10/RL20 oraz znakomite naciągi Remo.

Nowa, ulepszona seria Pearl Session Studio Select dostępna jest w czterech już gotowych konfiguracjach:

STS904XP/C – Tomy 10″x7″, 12″x8″, floor tom 14″x14″, bęben basowy 20″x14″
STS924XSP/C – Tomy 10″x7″, 12″x8″, floor tom 16″x16″, bęben basowy 22″x16″
STS943XP/C – Tom 13″x9″, floor tom 16″x16″, bęben basowy 24″x14″
STS983XP/C – Tom 12″x8″, floor tomy 14″x14″, 18″x14″ z powlekanym naciągiem

Więcej szczegółów
Producent: www.pearleurope.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here